CdS: Wijnaldum mówi „tak” Romie

Pomocnik PSG został zaoferowany przez klub z Paryża Giallorossim. Zdaniem dzisiejszego Corriere dello Sport sam piłkarz dał już zgodę na transfer. Pozostały negocjacje między klubami, które jeszcze nie wystartowały.

fot. © en.psg.fr

Po Dybali, przybliża się Wijnaldum, podaje dziś Corriere dello Sport. Gracz byłby pożądanym transferem do środka pola, gdzie brakuje wciąż jednego elementu, po przybyciu Matica. Wijnaldum został zaoferowany w zeszłym tygodniu przez PSG, które musi uwolnić się od kilku obciążających kasę klubu wynagrodzeń, aby zmieścić się w parametrach wyznaczonych przez UEFA.

Roma jest zainteresowana graczem, którego śledziła już w zeszłym sezonie, gdy wygasła jego umowa z Liverpoolem. Wijnaldum ma 31 lat i jest kapitanem reprezentacji Holandii. Giallorossi mogą go pozyskać tylko na wypożyczenie z prawem do wykupu za około 15 mln euro, ale kluczowym jest tutaj to by PSG płaciło przynajmniej połowę zarobków, z uwagi na to, że pomocnik pobiera z kasy klubu prawie 9 mln euro. Negocjacje jeszcze nie wystartowały, ale obydwa kluby łączą świetne relacje i są również blisko politycznie wewnątrz UEFA, po tym jak Roma zrezygnowała z udziału w trofeum Gamper w Barcelonie. W sprawie transferu kontaktowali się bezpośrednio prezydent PSG z Friedkinem, zaproszonym do tego by wybrać wśród graczy, którzy są na wydaleniu z Paryża. Po konsultacji z Mourinho wybór padł na Wijnalduma.

Tiago Pinto, który przebywa w Portugalii, będzie się kontaktował w sprawie gracza w przyszłym tygodniu. Tymczasem wczoraj Holender umieścił „like” przy oficjalnym potwierdzeniu transferu Dybali. Może to być wskazówką, że dojdzie do transferu, który sam gracz już zaaprobował. Wijnaldum ma umowę w PSG to 2024 roku, ale chciałby zmienić zespół po niezbyt szczęśliwym sezonie w Paryżu. Może trafić do Trigorii, ale tylko na warunkach Romy.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • sirWojciechVojas
  21 lipca 2022, 08:39

  Skoro dał like to musi być nasz

 • porezowy
  21 lipca 2022, 09:21

  Zaraz Matić będzie grał z 31 :D

 • PunioLP
  21 lipca 2022, 10:18

  O gościa rok temu licytowały się baternt, PSG i Barca. To mówi wszystko. Nawet możemy trochę przepłacic i dać wysoki kontrakt bo nasz środek to dramat i zwyczajnie nie mamy wyjścia

 • Omen
  21 lipca 2022, 10:57

  Jakby nie było to niedawny zwycięzca LM gdzie jego udział był zauważalny. To też wieloletnia podpora Liverpoolu. Jeden sezon w PSG gdzie był traktowany jako zmiennik nie powinna wymazać tego ile ten gość potrafi dać na boisku. Również w kadrze Holandii to pierwszoplanowa postać. Jeśli znacznie zejdzie z wysokości swojej umowy to będzie podwójnie dobry sygnał: po 1. Będzie nas na niego stać, a po 2. Pokaże że ponad wszystko jest ambitny i chce grać. Bo równie dobrze mógłby sobie dalej siedzieć w PSG i pobierać ogromną pensję. Umowę ma tam jeszcze 2 lata, a gość sprawa wrażenie jakby go telepało aby tylko móc wrócić na boisko i walczyć. To dobry… omen.

 • koston
  21 lipca 2022, 10:58

  Jak wypożyczenie z opcją wykupu to ryzyko jest niewielkie – facet ma 31 lat i pewnie jeszcze trochę pociągnie, ale fakt, że zaliczył spory zjazd w Paryżu. 3 lata temu taki transfer byłby abstrakcją, a dzisiaj sam daje zielone światło na transfer. Wydaje mi się, że to jednak duża zasługa Mou i jego osoby – to na pewno przyciąga zainteresowanie, a dla wielu grajków stwarza możliwość do grania "o coś" albo w ogóle grania w pierwszym składzie.

  • Dwojak
   21 lipca 2022, 11:19

   3 lata temu? Jeszcze rok temu to byłaby abstrakcja. Jak pisał punio, w zeszłym roku mówiło się o nim w kontekście największych klubów. Jeśli zgodziłby się na zejście z pensji (albo PSG płaciłoby resztę) do 3-4 mln netto to byłaby bomba nie mniejsza moim zdaniem niż Dybala. Charakterystycznie Wijnaldum to zawodnik niesamowicie uniwersalny, w Liverpoolu był raczej odpowiedzialny za zabezpieczanie środka pola i rozgrywanie przez co statystyk ofensywnych tam za bardzo nie nabił. Natomiast w reprezentacji już gra zdecydowanie bardziej ofensywnie (jest chyba jednym z najlepszych strzelców reprezentacji w ostatnich latach).

   Ja tam jestem na tak i chętnie bym go u nas widział ale właśnie pod warunkiem, że jego pensja u nas nie przekroczy tych 4 mln.

 • Kajiwara
  21 lipca 2022, 11:16

  Czy wszyscy w P$G tyle zarabiają? Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak ten klub i inne podobne niszczą rynek…
  A co do Wijnalduma, jeden z moich ulubionych piłkarzy jeszcze z Liverpoolu, ostatni sezon średni, ale jak już było wspomniane jeden sezon nie powinien przekreślać wielu wcześniejszych.

 • Totnik
  21 lipca 2022, 11:30

  Wypożyczenie i opłata "tylko" 1/2 pensji czemu nie

  • raven
   21 lipca 2022, 12:15

   Pełna zgoda. 4 bańki za takiego gracza można dać, a wykup za kilkanaście jak by się sprawdził.
   W końcu jakiś kozak w środku

 • riss
  21 lipca 2022, 16:00

  Nie zastanawiałbym się nad wykupem, bo gość na trochę już wiosen. Jednak na zwykle wypożyczenie i dopłatę PSG do jego kontraktu mówię zdecydowanie TAK. Gracz jest fenomenalny, takiego rozgrywajacego nam brakuje, wypożyczyć niech zagra sezon życia a potem pomyślimy czy kupować czy nie.