CdS: Solbakken na rozdrożu. Promocja albo sprzedaż

Po tym jak nie wystąpił ani minuty w meczu z Salernitaną, Solbakken ma nadzieję na pojawienie się na murawie Bentegodi.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – J. Aliprandi) Nadchodzi Verona i Solbakken ma nadzieję. Na co? Po trosze na wszystko. Na to by otrzymać szansę wejścia z ławki, by móc zdobyć zaufanie Mourinho i kibiców, by odnaleźć gola, który podniósłby go przede wszystkim z emocjonalnego punktu widzenia. 

Ma nadzieję, w skrócie, przeżyć w Romie inny sezon od pierwszych pięciu miesięcy przeżytych w cieniu, w trakcie swojej przygody w ekipie Giallorossich. Do tej pory strzelił jednego gola, właśnie z Veroną. W meczu z Salernitaną były gracz Bodo pozostał na ławce przez całe 90 minut, patrząc jak w 92 na murawę wchodzi Pagano: Mou nie chciał zdjąć Belottiego, który był w świetnej formie, ani El Shaarawyego, który do końca meczu dawał dynamizm w ofensywie Giallorossich. Teraz czeka na okazję na Bentegodi. Ciężko by dostał ją od pierwszej minuty, przy powrocie Dybali, ale przynajmniej w drugiej połowie. Chce się odkupić również po to, by w ostatnich dniach oddalić spektrum sprzedaży. Informacji na jego temat zasięgała Bologna, a także kluby z Niemiec: czasu jest coraz mniej. Mercato zamyka się za siedem dni i kto wie czy jakiś zespół nie zdecyduje się zapukać do Trigorii z ofertą wypożyczenia z wykupem, co podniosłoby zyski kapitałowe Pinto.

Norweg nie chce skończyć jak ktoś komu nie udało się we Włoszech. Ci, którzy go znają, opisują go jako bardzo ambitnego chłopaka i nieprzypadkowo, gdy dowiedział się o zainteresowaniu Romy, nie chciał wysłuchać propozycji innych klubów. Chciał pracować z Mourinho i dziś nadal jest to jego priorytetem. O ile, jednak, otrzyma jakieś szanse. Ma nadzieję, że już jutro po południu uda mu się uzyskać jakieś minuty w nogach, gdyż, przy jego budowie fizycznej, zdobycie odpowiedniej formy nie jest aż tak łatwe.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  25 sierpnia 2023, 09:08

  Taki news przypominający. Bo zapomniałem, że jest u nas ktoś taki w kadrze.

 • Kreatos
  25 sierpnia 2023, 10:49

  Ale co on ma się przypominać. W wieku 25 lat przeszedł z ligi norweskiej do Serie A, za darmo, i nie było tak, że giganci się o niego bili. Dla Pana panie Ola, jest uzupełnienie składu.

 • samber
  25 sierpnia 2023, 11:42

  Grunt że już sprowadziliśmy zawodnika na jego poziomie. Jest przecież Azmoun.

 • Junkhead
  25 sierpnia 2023, 11:54

  A ta Ola nie może być tym rezerwowym napastnikiem? Chyba gorszy od tego Persa nie będzie. No chyba, że Józek uznaje, że jest za słaby do jego wyrafinowanej taktyki. xd

  • Totnik
   25 sierpnia 2023, 13:16

   Słabo broni

  • Canis
   25 sierpnia 2023, 13:23

   To bramkarz? Nie wiedziałem? Słabo to broni Rui Patricio. Ola to ma przede wszystkim atakować a nie, on musi przede wszystkim grać.