CdS: Również Spinazzola myśli o Saudyjczykach

Jeden z arabskich klubów miał złożyć milionową ofertę kontraktu Spinazzoli.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – R.Maida) Roma węszy petrodolary. Al-Ahly, saudyjski zespół z Dżuddy, przedstawił propozycję agentowi Spinazzoli, Davide Lippiemu. Poważną ofertę, której wciąż nie znamy szczegółów, gdyż negocjacje nie weszły w życie. 

Najpierw Arabowie chcą sprawdzić, poprzez swoich negocjatorów czy Spinazzola, który na Bliskim Wschodzie pamiętany jest jako król lewego skrzydła z Euro 2021, jest zainteresowany transferem. Lippi spotkał się z graczem, który przebywa na wakacjach z Forte dei Marmi, dwa kroki od swojego domu. Spinazzola nie chciałby opuszczać Rzymu, miasta, z którym świetnie się zintegrował, ale w tym samym czasie zastanawia się nad przyszłością, gdyż nie otrzymał żadnej oferty odnowienia kontraktu, który wygasa w 2024 roku.

Sytuacja jest dosyć jasna. Po ciężkiej kontuzji Achillesa, Spina czuje, że odzyskał pełna sprawność atletyczną i sportową i jest przekonanym że może być jeszcze ważnym piłkarzem dla Romy i reprezentacji narodowej. Jednak w obliczu ciszy ze strony Friedkinów i Tiago Pinto, którzy nie chcą dziś negocjować odnowienia kontraktu piłkarza, który kosztuje bardzo dużo (11,7 mln euro rocznie, wliczając amortyzację), normalne, że rozgląda się wokół. Spinazzola wie, że Roma byłaby gotowa go sprzedać przy ofercie około 15 mln euro. W wieku 30 lat może podpisać milionowy kontrakt tylko w Arabii Saudyjskiej, co jest nową granicą łowców piłkarzy (pieniędzy). W rzeczywistości zainteresowany jest też nim jeden zespół z Hiszpanii, z kolei we Włoszech nie ma mercato wśród klubów z wyższej części środka tabeli, zarabiając ponad 3 mln euro.

W Trigorii czekają na dalsze rozwinięcia, w tygodniu, w którym 30 czerwca przyniesie pierwsze werdykty sezonu. Wartość Spinazzoli w bilansie wynosi 6 mln euro i tym samym zagwarantowałby zysk kapitałowy, gdyby został sprzedany za więcej. Logicznym jest, że Roma chce sprawdzić czy operacja może być przekonująca, aby poprawić stany konta, choć sprzedaż odkryłaby lewą flankę, na której graczy nie brakuje (Zalewski, Vina, El Shaarawy), ale z których żaden nie wydaje się posiadać cech idealnego skrzydłowego, jakiego chciałby Mourinho. Odejście Spinazzoli, podsumowując, wymusiłoby jego zastąpienie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Romulus
  26 czerwca 2023, 12:18

  Szkoda byłoby się pozbywać Spiny, ale on już nie wróci do formy z Euro i gdyby Saudyjczycy zaoferowali dobre pieniądze, to wolałbym sprzedaż Leonardo niż młodzików

  • Totnik
   26 czerwca 2023, 14:11

   Za młodzika dużo i tak nie weźmiemy a tutaj może nam FFP podratować, pytanie kto w zamian, Zalewski tak średnio budzi mój optymizm.

 • Kreatos
  26 czerwca 2023, 14:31

  Za 15 mln go nie zastąpimy. Rozumiem jakby oferowali 60, ale tak to nie powinni brać tego pod uwagę.

  • Totnik
   26 czerwca 2023, 15:24

   Pytanie jak desperacko trzeba uzdrowić FFP.

  • Kreatos
   26 czerwca 2023, 22:47

   A ja się jeszcze nad jedną rzeczą zastanawiam, co jeśli byśmy się wysrali na to FFP :P
   Man Cioty i P$G tylko płaciło jakąś karę na zasadzie parę milionów i grali dalej we wsztstkich pucharach.

  • volt17
   27 czerwca 2023, 08:56

   Wykluczenie z pucharów byłoby jeszcze luźne przy LE, a może nawet by się opłaciło. Natomiast zakaz transferowy mógłby już zaboleć. Na City i PSG nie ma co patrzeć, od dawna wiadomo, że są równi i równiejsi

 • Batigol
  26 czerwca 2023, 16:15

  Szkoda, że Zalewskiego nie chcą..

  • RomanoItaliano
   27 czerwca 2023, 06:25

   Tylko Portugalczyk go nie chce sprzedawać.