CdS: Powrót Llorente dużo więcej niż ideą

Roma nie porzuciła idei ponownego pozyskania Llorente, być może negocjując tym razem niższą opcję wykupu.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – L. Scalia) Podpis Evana N’Dicki nie wyklucza pozostania w Romie Diego Llorente. Jednak cała gra jest wciąż do rozegrania, zaczynając o dwóch założeń, które mają dużą wagę. Pierwsze: Hiszpan ma nadzieję kontynuować przygodę w Romie. Drugie: Mourinho uważa go za przydatnego gracza po wspólnie spędzonym półroczu. 

Obecny wybór został podyktowany kwestią ekonomiczną: 18 mln euro obciążyłoby za bardzo budżet, biorąc poza tym pod uwagę, że Llorente zdmuchnie w sierpniu 30 świeczek, wchodząc w ostatnią fazę piłkarskiego życia. Taka inwestycja miałaby mało sensu na rynku, który daje dużo możliwości, niezależnie od obramowań ustalonych przez UEFA.

Jednak idea odrzucenia Llorente nigdy nie była brana pod uwagę. Tiago Pinto spróbuje wyrwać od Leeds kolejne wypożyczenie, aby sprowadzić środkowego obrońcę do Trigorii, być może ustalając wykup bardziej na poziomie Romy. Llorente czuł się dobrze w mieście i jego wola może wpłynąć na negocjacje.

Również dlatego, że wydaje się być graczem znajdującym się poza projektem technicznym Leeds. Llorente zintegrował się świetnie z szatnią Romy. Był uznawany przez kolegów za weterana, chłopaka z głową na barkach i charyzmą lidera. Jego pomoc na boisku była doceniana: pokazał, że jest kimś więcej niż tylko rezerwą, będąc w stanie robić rzeczy proste, ale właściwe, z doświadczeniem i techniką (prawie jak środkowy pomocnik). W Serie A i Lidze Europy zagrał 12 meczów. W tryby Romy wszedł w marcu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Taddei
  14 czerwca 2023, 10:07

  Mam nadzieję że wróci do Romy

 • Romulus
  14 czerwca 2023, 10:39

  Żaden wirtuoz, ale solidny grajek i dobrze byłoby go zobaczyć z powrotem na jakichś rozsądnych warunkach, bo z N'Dicką podstawowa trójka wygląda dobrze, ale brakuje zmiennika na poziomie

 • matekson
  14 czerwca 2023, 10:59

  Myślę że wykup za 5-8 mln byłby okej

 • Werewolf
  14 czerwca 2023, 11:17

  To jest idealny zakup dla nas i w idealnej (tragicznej dla Leeds) chwili. Kwota 5-8 byłaby spoko, gość z łbem na karku i dobrym podaniem w nodze. W jego wieku może spokojnie nawet czteroletni kontrakt dostać i będzie na ligę jak dobre wino.