CdS: Matic i temperatura zwycięzcami

Z powodu bardzo wysokiej temperatury zespół pozostał wczoraj rano na siłowi. Popołudniowy trening zakończył się minigierką, zakończoną zwycięstwem drużyny Matica.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – R.Maida) Wygrywa gorąca temperatura, na ten moment. Roma anulowała pierwszy z dwóch treningów przewidzianych w drugim dniu przygotowań, gdyż rano termometr dotknął 40 stopni Celsjusza i  wilgotność w Trigorii sprawiły, że praca na boisku była praktycznie niemożliwa. 

Drużyna, w okrojonym składzie, przeszła poranny trening na siłowi, odświeżonej przez klimatyzację, aby wyjść potem na boisko późnym popołudniem, chroniąc się w przerwach w cieniu i ciągle nawadniając. Był też pierwszy minimecz, w którym pokazał się od razu Houssem Aouar, który otrzymał w mediach społecznościowych gratulacje od Matica. Dwójka, która grała w pięcioosobowym składzie razem z Mancini, Solbakkenem i Svilarem, świętowała „pierwsze zwycięstwo”.

Również plan na dzisiaj, który przewiduje dwa treningi, może zostać zmodyfikowany według stanu pogody. Na niedzielę, w Trigorii, zaplanowano sparing z Boreale, historycznym zespołem z Tor Di Quinto, który występuje w piątej klasie rozgrywkowej. Roma dopina szczegóły przygotowań w Portugalii, które rozpoczną się 22 lipca i zakończą na początku sierpnia.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.