CdS: Lukaku z problemem z biodrem

Belgijski napastnik, jak stwierdził na konferencji przed meczem z Brighton Daniele De Rossi, zmaga się z problemem z biodrem.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – J. Aliprandi) Romelu Lukaku nie zagra z Brigton, to jego pierwszy przystanek odkąd przybył do Romy. Po meczu z Fiorentiną Big Rom poprosił De Rossiego o kilkudniowy odpoczynek, aby dojść do siebie z powodu bólu biodra, który prześladuje go od dawna i który szybko powraca po nadmiernym wysiłku i nagłych uderzeniach. 

Chodzi o prawe biodro, te, z powodu którego miał kryzys latem 2020 roku, gdy nosił koszulkę Interu. Ból cyklicznie powracał, zapalenie wynika prawdopodobnie z problemu ścięgna, które następnie ma wpływ na ruszanie stawem biodrowym. Romelu zatem się zatrzymuje, ale na ile? Teoretycznie na krótki czas, teoretycznie może wrócić do dyspozycji już na spotkanie z Sassuolo.

Jednak, jak powiedział również De Rossi, lepiej jest monitorować sytuację dzień po dniu, zanim da się pewną datę powrotu. Zatem nie jest niczym nielogicznym myśleć, że Lukaku, jeśli poczuje się lepiej, może zostać powołany na niedzielny popołudniowy mecz na Olimpico, ale zacznie z ławki, aby uniknąć dodatkowego stresu i mieć kilka dodatkowych minut odpoczynku.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Omen
    14 marca 2024, 12:31

    Biodra Lukaku mają swoje własne biodra, nasz olbrzym szybko wróci do zdrowia ;)