CdS: Jeśli wpłynie odpowiednia oferta, Belotti może odejść

Mimo, że jest jedynym napastnikiem w kadrze, nie licząc kontuzjowanego Abrahama, jego przyszłość w Romie stoi nadal pod znakiem zapytania.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – R. Maida) Jedyny środkowy napastnik nie wystarczy i nawet nie przekonuje już do siebie: dlatego Andrea Belotti ryzykuje opuszczeniem Romy po zaledwie jednym sezonie. Hipotezy nabrały na znaczeniu podczas zgrupowania w Portugalii, gdy Mourinho zdał sobie sprawę z tego, że nie może wykorzystać w pełni jego charakterystyki.

Z pewnością Belotti nie spodziewał się takiej sytuacji. W zeszłym roku, by zaczekać na Romę do końca sierpnia, odrzucił inne dobre propozycje, od Monaco po Fiorentinę. Wybór kosztował go przynajmniej półtora miesiąca opóźnienia, jeśli chodzi o kondycję fizyczną w porównaniu do kolegów z zespołu. Mourinho go motywował, prosząc o gole, których brakowało w repertuarze Abrahama. Belotti, mimo że wygrał Euro z reprezentacją narodową, po raz pierwszy zmierzył się z europejskimi pucharami, po tym jak przeszedł pierwsze próby w rundach eliminacyjnych z Torino. Podsumowując, idea gry w Romie wydawała się odpowiednia dla jego kariery.

Niestety, dobre intencje zmierzyły się z rzeczywistością: zero goli w lidze, zepsuty karny właśnie w meczu z Toro, były wynikiem koszmarnego sezonu, w którym kontuzja mięśniowa w trakcie przerwy mundialowej wpłynęła na odzyskanie straconego czasu. Belotti spisał się nieco lepiej w pucharach, zdobywając cztery gole i rozgrywając świetny mecz z Salzburgiem. Tego wieczoru zasłużył nawet na przyśpiewki i aplauz Olimpico, gdy był zmieniany. Jednak po napastniku z bagażem 106 bramek w Serie A, wszyscy spodziewali się więcej. Absurdalnie, będąc blisko zwycięskiego gola w końcówce meczu z Budapeszcie, Belotti mógł wymazać rok niepowodzeń. Jednak koło fortuny nie obróciło się dla niego. Zastanówcie się dlaczego.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • scythese
  1 sierpnia 2023, 08:50

  Co to znaczy odpowiednia za niego? :D 5 baniek?

  • abruzzi
   1 sierpnia 2023, 09:00

   Pewnie coś około tego. No może 6 ;)

 • riss
  1 sierpnia 2023, 09:05

  Takie Monako dałoby za niego z 10 spokojnie :)

 • mold
  1 sierpnia 2023, 09:45

  Czyli nie odejdzie

 • abruzzi
  1 sierpnia 2023, 09:49

  Nie odejdzie, bo nikt takich ofert nie złoży. To jest napastnik na poziomie ostatniej piątki Serie A, a tam, jak nawet będą mieli 5 baniek na transfer, to nie udźwigną jego zarobków brutto. Chyba, że darmowe wypożyczenie i Roma płaci połowę wynagrodzenia ;)

 • Youngpusseydon
  1 sierpnia 2023, 10:26

  A jaka to jest charakterystyka Belottiego, że trener nie potrafi jej wykorzystać? To skoro potrzeba kogoś żeby zbierał lagi, to może pójść drogą Van Gaala w Man Utd i dać Maticia na szpice niczym Fellaini xD

 • Totnik
  1 sierpnia 2023, 16:06

  Jaka oferta ? Klubów z Serie B chyba na Niego nie stać ?