CdS: Iheanacho-Daka, napastnik low cost

Dwójka napastników z Leicester znalazła sie na celowniku Giallorossich.

fot. © asroma.com

(Corriere della Sera – G. Piacentini) Mercato Romy rodzi się też poprzez tabelę ostatniej Premier League, zamkniętej spadkami Leeds i Leicester (oraz Southampton). W obronie bowiem Tiago Pinto pomyślał o Leeds, które musi zmniejszyć płace i ma kontrakty, które ułatwiają odejścia w przypadku spadku.

Wczoraj menadżer był w Londynie, aby spróbować zamknąć podwójną operację, która powinna przynieść do Romy graczy praktycznie za darmo, obydwu na wypożyczenie na ten sezon, Diego Llorente i Kristensena. W agendzie Portugalczyka znajdują się też spotkania, aby sprzedać Karsdorpa, Ibaneza (interesuje się nim Tottenham, który próbuje zaoferować jako częściową zapłatę lewego obrońcę z Walii, Bena Daviesa) i Vinę.

Jeśli chodzi o atak, Tiago Pinto stawia na Leicester. Opcja ze Scamaccą jest w tej chwili zastopowana, gdyż Tottenham nie akceptuje wypożyczenia, ale chce sprzedać wyłącznie definitywnie włoskiego napastnika. I tak Roma zrobiła ruchy byt negocjować dwójkę graczy. Pierwszym jest Kelechi Iheanacho, 26 lat, Nigeryjczyk, 5 goli w 28 występach poprzedniego sezonu (11 w pierwszym składzie). Drugim jest Patson Daka, 24 lata, Zambijczyk, 4 gole w 30 występach (13 w pierwszym składzie). Dwójka napastników była już celami w mercato: w 2021 roku, w wypadku gdyby nie udało się pozyskać Abrahama, Tiago Pinto monitorował Iheanacho. Daka – 52 gole przez dwa sezony w Salzburgu w latach 2019-2021 – znajdował się w centrum aukcji i potem wybrał Premier League, gdzie jednak jego talent nie wypłynął. Przez dwa sezony w Leicester zdobył 9 goli w 53 występach.

Dziś Pinto powinien wrócić do Włoch. Kierunkiem jest Mediolan, aby spotkać się z Sassuolo: na stole są sprzedaże Volpato i Missoriego, które powinny przynieść pieniądze (czysty zysk kapitałowy), aby wywiązać się z zobowiązań Finansowego Fair Play.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • As11
  27 czerwca 2023, 11:40

  Chyba napastnik low-skill :p

  • Werewolf
   27 czerwca 2023, 12:54

   XD złoto

 • koston
  27 czerwca 2023, 12:11

  Iheanacho to już od 6 lat nic nie pokazuje – statystyki mizerne, przy czym na pewno będzie chciał wysoką pensję bo grał w PL. Patson Daka to podobna niewiadoma – nie obserwowałem jego poczynań, ale 4 gole w 30 meczach (9 w dwa sezony) też szału nie robią jak na napastnika, a raczej są mega mizerne. To już lepiej będzie postawić silnego Uzbeka i efekty byłyby podobne.

 • gulliverztezt
  27 czerwca 2023, 12:22

  To już lepiej niech nikogo nie biorą. Oglądałem kilka spotkań z ich udziałem i zawsze byli najgorsi na boisku. Statystyki też wiele mówią.

 • abruzzi
  27 czerwca 2023, 13:11

  Idealni tymczasowi zastępcy naszego klasa konia Abrahama. ;)

 • Werewolf
  27 czerwca 2023, 13:13

  Daka i Kelechi obydwaj mają za sobą dwa słabe sezony z rzędu. O ile ten pierwszy może usprawiedliwiać poprzedni rok aklimatyzacją w PL, to Nigeryjczyk nie ma nic na swoje usprawiedliwienie. Za ten sezon żaden z nich nie ma. Powiem więcej, gdyby nie kaszana Kelechiego w kilku meczach, to Lisy pewnie by się utrzymały. Gdy wchodził na boisko xG i współczynnik dużych szans zespołu skakał w górę, natomiast zupełnie nie było egzekucji tych danych i przełożenia na gole i punkty. Czyli coś typu nieskuteczna Roma w tym sezonie lub żałosny Abraham w tym sezonie. Skuteczność obaj mają ostatnio beznadziejną, co dla nas, tworzących dwie okazje na mecz jest najgorszą możliwą statystyką. Nie jestem zwolennikiem tych transferów, ale gdybym musiał, to wybrałbym Dakę, ponieważ jest młodszy i dużo lepszy atletycznie, a taka sprawność potrafi czasem "złamać" Serie A, przynajmniej na jakiś czas. Zwłaszcza, że mowa tu o wypożyczeniu z opcją, co byłoby jedynym sensownym rozwiązaniem.

 • Ved
  27 czerwca 2023, 14:39

  Jak nie ma żadnego interesującego napastnika w naszym zasięgu, to chyba lepiej postawić na Belottiego, Solbakkena i Uzbeka. Nie widziałem co prawda ani jednego meczu Lisów w zeszłym sezonie, ale patrząc na gole/występy to lepsi od naszych asów raczej nie będą, a tylko dodatkowo obciążą budżet.

 • majkel
  27 czerwca 2023, 15:34

  Daka odpada. Kolejny gracz po Aouarze i Ndice, który w styczniu udałby się na PNA.

 • MMACieciu
  27 czerwca 2023, 17:17

  Kolejnym współplemieńcom diawary i camary mówię stanowcze nie!! Po co nam kolejny szrot??