CdS: Azmoun chce zostać

Według sportowego dziennika Irańczyk jest gotowy obniżyć zarobki, aby pozostać w Romie.

fot. © asroma.com

(Corriere dello Sport – C. Zucchelli) W krótkim czasie, po niewiele ponad sześciu miesiącach, stał się graczem, którego Romaniści bardzo lubią. Na boisku i poza nim. W krótkim czasie, również i przede wszystkim dzięki pracy, którą zrobił sztab medyczny Romy (klubu, nie ma tu różnicy między Mourinho i De Rossim), Sardar Azmoun zostawił za sobą wszelkie problemy fizyczne. 

Był poza listą UEFA, a teraz nie tylko jest na nie, ale wydaje się, że De Rossi na niego liczy. Liczy jako alternatywę dla Lukaku, woląc go od Belottiego i nie tylko. Azmoun czuje się dobrze w Rzymie, w Romie świetnie i dlatego, z uwagi, że przyszedł na zwykłe wypożyczenie z Bayeru Leverkusen, jest gotowy zmienić zarobki gdy tylko klub zdecyduje się dogadać z Niemcami (świetne relacje) w sprawie wykupu.

Kluczowa jest też atmosfera, jaka panuje w Trigorii: „Rzeczą, którą zaskakuje najbardziej w De Rossim jest to, że przy oglądaniu go na zewnątrz, w roli piłkarza, wydawał się być prawdziwym wojownikiem. Gdy widzisz go na co dzień, uprzejmego, jest to coś pięknego i tym bardziej pięknym jest mieć go jako trenera. Podoba mi się to poczucie jedności z właścicielami, kierownictwem i kibicami”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • kubrikson
  1 marca 2024, 11:06

  W sumie spoko. Niby babolak, ale napastnicy mogą nam się kończyć na koniec sezonu. I to w końcu Irański Messi :d

 • samber
  1 marca 2024, 12:58

  Dobry zawodnik na uzupełnienie składu. Pewnie jak zawsze wszystko rozbije się o wysokość kontraktu, ale usiąść do stołu negocjacyjnego warto.

 • Romulus
  1 marca 2024, 15:26

  Jeśli uda się go tanio wyciągnąć, to na zmiennika się dobrze nada, zwłaszcza że już dobrze się zintegrował z drużyną

 • As11
  1 marca 2024, 15:43

  Sensowna opcja na taniego zmiennika, pytanie tylko ile Bayer za niego zawoła.

  • shall
   2 marca 2024, 12:00

   Nie taki tani. Wykup był ustalony na 12,5 mln. Za 29-letniego napastnika z 2 bramkami / 25 spotkań w koszulce Romy trochę dużo. Trzeba pamiętać, że inne, bardziej newralgiczne pozycje mamy do uzupełnienia, a sakiewka… pusta. Wolałbym już zostawić Gallo. Może przy DDR odżyje? Tak, czy inaczej gorszy od Azmouna nie jest, a wydawać $$ nie trzeba.

  • Barteq
   2 marca 2024, 16:22

   No to ponegocjujemy, proste. Mało to było przypadków takich? Leverkusen on jest kompletnie niepotrzebny, kupili go za 4 mln to nam za tyle mogą oddać. Jeśli Sardar chce zostać, obniżyć zarobki to dla mnie bardzo chętnie, wygląda lepiej na boisku niż Belotti. Jako że na 9-tce czeka nas rewolucja dobrze byłoby zostawić chociaż jednego zawodnika ze starej kadry, śmiesznie będzie jeśli okaże się nim właśnie Irańczyk. Lukaku z taką pensją można pogonić, Tammiego opchnąć do PL, Belottiego wystrzelić na księżyc, a w ich miejsce jeden młody perspektywiczny? Tanio nie będzie, chyba że kupimy totalne jajko niespodziankę.