Casting do ataku

Od Scamacci po Traore, kto będzie nowym napastnikiem w Romie?

fot. © figc.it

Pozyskanie środkowego napastnika, w związku z kontuzją Abrahama i statusem Belottiego, który będzie pełnił rolę, co najwyżej, rezerwowego, jest priorytetem w Trigorii. W mediach pojawia się coraz więcej nazwisk, choć konkretów brakuje. 

Najczęściej wymienianym nazwiskiem jest Scamacca. Gracz ma mieć już porozumienie z Romą, ale brakuje umowy z West Hamem. Giallorossi mieli zaproponować wypożyczenie z prawem do wykupu, ale Młoty żądają transferu definitywnego lub minimum przymusu wykupu. Być może stronom uda się znaleźć porozumienie, ale potrzeba czasu.

Drugim nazwiskiem, które pojawia się najczęściej w plotkach, jest Morata. Jednak dojście do piłkarza, którego Atletico wycenia na 30 mln euro i który ma wysokie zarobki, nie jest łatwe. Dodatkowo w jego przypadku nie można skorzystać z tzw. dekretu rozwojowego, który pozwala zapłacić niższy podatek. Piłkarz znajduje się na czele listy Mourinho, ale jego pozyskanie wydaje się prawie niemożliwe. Innym starym znajomym boisk Serie A jest Icardi. Były kapitan Interu kuszony jest jednak przez arabskie miliony.

Corriere dello Sport serwuje też dziś nazwiska Balogouna, który grał na wypożyczeniu w Reims (jego kartę Arsenal wycenia już na 35 mln euro) i którego można pozyskać na wypożyczenie z prawem do wykupu. Poza tym piłkarz nie zarabia dużo. Romie ma się podobać też Taremi z Porto. Irańczyk, po bardzo dobrym sezonie, wyceniany jest na 18 mln euro, gdyż kończy się mu za rok umowa. Okazją jest też El-Nesyri, wyceniany przez Sevillę na 20 mln euro. Andaluzyjczycy mają poważne problemy finansowe i muszą sprzedawać. W tle przewija się też Adama Traore, zwolniony w Wolverhampton.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  5 lipca 2023, 12:12

  Casting czy łapanka ? :)

  • Omen
   5 lipca 2023, 15:05

   Obława :P

  • Barteq
   5 lipca 2023, 17:16

   Albo zastraszanie. Klub wysyła najemników żeby zmuszali graczy (oczywiście słabych) do gry w Romie, za której sterami stoi jeden z najbardziej utytułowanych/przereklamowanych (niepotrzebne skreślić) trenerów w historii.

 • scythese
  5 lipca 2023, 12:16

  To już lepiej zostawić Solbakkena

 • Kreatos
  5 lipca 2023, 12:19

  @Totnik
  Łapanka, ale takie mamy realia.
  Traore bym wziął bo jest uber szybki i dość uniwersalny.
  Co do reszty, to z tych nazwisk chyba najlepiej El-Nesyri, potem Scamacca.

 • michU23
  5 lipca 2023, 13:19

  Liczę na kogoś kto nie został wymieniony w plotkach dziennikarskich – ten słynny Pan „X”. Cały zeszły sezon widać było, czego nam brakowało – skuteczności czyli kogoś kto jest gwarantem tych 20 goli w lidze. Gdybyśmy kogoś takiego mieli to i nasza pozycja w lidze byłaby lepsza…

 • Felek
  5 lipca 2023, 15:09

  Moim zdaniem, najlepszym wyborem z tych wyżej wymienionych, byłby Icardi, ale generalnie szału nie robią te nazwiska:(

 • koston
  5 lipca 2023, 16:26

  Ciekawym nazwiskiem jest ten Balogoun – Arsenal raczej nie robił by problemów z wypożyczeniem. W tym sezonie 21 goli w Ligue 1, ale fakt, że na PL jest dla niego za wcześnie, a kadra kanonierów jest taka, że siłą rzeczy grzałby ławę. Na pewno mocno rozwojowe nazwisko – jedyny minus to chyba wzrost. Chłopak ma 178cm, więc mógłby się nie sprawdzić w taktyce Mou.

  El-Nesyri, Taremi czy Scamacca są rośli, ale trochę drętwi – Dzeko przy nich to wirtuoz.
  Tego Adama Traore to już na prawdę chyba ktoś na siłę próbuje wpakować.

  Morata też zupełnie mnie nie przekonuje, a tym bardziej Icardi – i tu głównie ze względu na charakter i głowę.

  • WoLf1985
   5 lipca 2023, 17:02

   Jeśli ma być rosły to może Beto z Udine?

  • Taddei
   5 lipca 2023, 17:12

   Ten Beto to byłby kocur do tego kupić Samardzicia

  • koston
   5 lipca 2023, 17:59

   No myślę, że Beto też byłby ciekawym rozwiązaniem. Ale nie wiem czy nie za drogim. Akurat Udine ceni swoich grajków całkiem wysoko. Kiedyś robiliśmy podchodzę pod de Paula i nie pykło.

  • WoLf1985
   5 lipca 2023, 21:00

   Arsenal chcę za niego 50mln

 • riss
  5 lipca 2023, 17:43

  Szkoda że nikt się nie zainteresował Dią z Salernitany. W tak czerstwym klubie nastrzelał jakąś kosmiczną ilość bramek.

  • Canis
   5 lipca 2023, 23:35

   Ten Pirola z Salernitany jest dobry. Dzik w obronie ale do wyuczenia.

 • Canis
  5 lipca 2023, 23:32

  A tak naprawdę, to Roma stara się o Scamaccę i tyle. Jak się uda wypożyczycy to wypożyczą a jak nie, to z przymusem wykupu go wezmą. Reszta nazwisk to wygłupy, mokre sny i fantazje pismaków, którzy z czegoś muszą żyć.