Carnevali: Rozmawiamy z Romą, Interem i Juventusem

Roma, Inter i Juventus, Giovanni Carnevali potwierdza, że te kluby rywalizują o reprezentanta Włoch.

fot. © sassuolocalcio.it

Davide Frattesi odniósł się w jednym z ostatnich wywiadów do swojej przyszłości. Pomocnik stwierdził, że tym razem będzie kierował się głową, a nie sercem (w odniesieniu do Romy) przy wyborze przyszłego klubu. Giallorosi znajdują się jednak wciąż w grze o gracza, co potwierdził menadżer Sassuolo, Giovanni Carnevali, w wywiadzie dla Il Messaggero

W jakim punkcie się znajdujecie, jeśli chodzi o sprzedaż Frattesiego?

– Rozmawiamy i oceniamy, ale wciąż jesteśmy dalecy od zamknięcia transferu i myślę, że potrzeba czasu, nawet jeśli chcemy zamknąć wszystko przed startem zgrupowania. 5 lipca rozpoczną sie testy medyczne w centrum Mapei Sport Olgiate Olona, 11 lipca wyjeżdżamy do Vipiteno-Racines.

Kto znajduje się na wprowadzeniu by go pozyskać?

– Rozmawiamy z Romą, Juve i Interem. Słyszę, że mówi się o Milanie, szczególnie po sprzedaży Tonaliego, ale do tej pory nie pytali o Frattesiego. Z kolei rozmawiamy z innymi klubami i się spotkaliśmy.

Z Romą rozmawiacie o Volpato i Missorim.

– To prawda, ale nie mają nic wspólnego z ewentualną operacją transferową Frattesiego. Zastanawiamy się, jest zainteresowanie. Chcemy nadal kontynuować prace z młodymi, najlepiej Włochami, jak Mulattieri, który wrócił z Frosinone do Interu i może przyjść do nas, również niezależnie od tego co stanie się z Frattesim.

Roma ma tą zaletę, że ma prawa do przyszłej sprzedaży Frattesiego i wolę chłopaka?

– Giallorossi mają 30% praw z przyszłego transferu, ale to nie ma wpływu. Tak jak dobrze jest podkreślić, że nie jesteśmy zmuszeni go sprzedawać, nie musimy tego robić. Frattesi nie wyraził szczególnych preferencji, jedynie to, że chce zostać w lidze włoskiej.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  26 czerwca 2023, 07:34

  Zawsze Sassuolo może spróbować nas wydymać na trochę kasy jak my wydymaliśmy Newell's Old Boys. Znaczy wydymaliśmy, ale przegraliśmy potem rozprawę w FIFA :D
  Sprzedadzą Frattesiego za 20 mln i oddadzą jakiegoś no-name za 10 baniek do Interu ;)

  • takitam
   26 czerwca 2023, 08:37

   Albo podwyższyć ceny za młodych żeby dopiąć FFP, a potem oddać za Frattesiego.
   Tak też się może skończyć.

  • samber
   26 czerwca 2023, 12:46

   Pytanie czy odważą się na takie przekręty po ostatnich ruchach prokuratury i ukaraniu Juve. Jest to już jednak trochę ryzykowne.