Capello o zwolnieniu Mourinho: Niedopuszczalne, zabrakło szacunku

Były trener Romy ostro skrytykował decyzję klubu o zwolnieniu Jose Mourinho.

fot. © asroma.com

W wywiadzie dla Sky Sport, Fabio Capello wyraził swoje niezadowolenie z ostatnich wydarzeń w Trigorii.

– Jeśli chodzi o Mourinho, wydaje mi się, że to amerykańscy właściciele mają sposób zarządzania sytuacjami bez szacunku dla tych, którzy z nimi współpracują. Wspomnijmy, jak Maldini został zwolniony z Milanu, teraz to samo spotkało Mourinho. U nich nie ma wrażliwości, jest tylko biznes.

– Z drugiej strony uważam, że również potrzebny jest szacunek, być może poprzez wcześniejsze porozumienie twarzą w twarz, a nie za pomocą oświadczenia i zwykłego telefonu. Było jasne, że było jakieś napięcie, on prosił o pewne rzeczy i nie otrzymywał odpowiedzi. Traktowali go w najmniej szanujący sposób, a mówimy o jednym z najważniejszych trenerów w historii. Mnie to samo spotkało w reprezentacji Rosji: byłem w drodze na lotnisko, zadzwonili do mnie i powiedzieli, że zostaję zwolniony. Ale to była Rosja, tutaj powinno inaczej załatwiać się takie rzeczy.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Gregu
  17 stycznia 2024, 12:36

  Szacunek? Szacunku to przede wszystkim nie miał Mourinho do kibiców. Wieczne wymówki, szukanie winnych wszędzie tylko nie u siebie – po prostu kpina z kibiców. Większość wypowiedzi pomeczowych speszył łan to było plucie kibicom w twarz.

 • kuba
  17 stycznia 2024, 12:43

  On ma czelność mówić o szacunku?

  • majkel
   17 stycznia 2024, 13:06

   No właśnie. W myśl zasady: co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr – Capello będzie teraz nas umoralniać.

 • mold
  17 stycznia 2024, 13:39

  Ogólnie ciekawe czy Capello ma jakieś insiderską wiedzę jak to przebiegało czy tak tylko bez danych podzielił się swoją ocena?

 • Omen
  17 stycznia 2024, 13:56

  Pogadajmy może o szacunku do kibiców gdy z Romy przechodzisz do Juventusu biorąc ze sobą kilku graczy pierwszego składu. Ale mnie wkurza stosowanie takich podwójnych standardów

 • Totnik
  17 stycznia 2024, 15:02

  Pomijając kabaretowy wątek Capello jako autorytetu od szacunku po tym co zrobił kibicom Romy to zgodzę się, że jeżeli zwolnili Mou inaczej niż twarzą w twarz to mega słabe to. Traktują klub jak filie korporacji

 • delvecchio
  17 stycznia 2024, 15:48

  Fabio akurat powinien się cieszyć bo to on wprowadził Daniele przebojem do 1 składu zdaje się przed meczem z Violą. Pamiętam tamten dzień jak rozmawiałem z kumplem i mówię boję się tego młodego obciętego na zapałkę bo nie wiadomo co on gra no i nie minęło dużo czasu a było wiadomo!

  • mold
   17 stycznia 2024, 18:21

   Masz dłuższy staż, ja już regularnie zacząłem oglądać Rome od sezonu 4 trenerów, do dzisiaj w pamięci mam Delneriego przy ławce bodajże w meczu z Juve który przegraliśmy u siebie i kilka dni później Conti przejął drużynę. De Rossi w tamtym sezonie stał się podstawowym zawodnikiem. Ale tamta Roma strasznie cieniowała, walka o utrzymanie do końca, 1 punkt w grupie LM. Historia może nie zatacza koła, ale De Rossi już niejeden kryzys w Romie przeżył, także bądźmy dobrej myśli.