Calafiori out, Pellegrini na chwilę

Riccardo Calafiori opuścił zgrupowanie w Portugalii i wraca do Trigorii z powodu problemu mięśniowego. Lekki problem z plecami ma Pellegrini i być może nie zagra z Portimonense.

fot. © asroma.com

Zespół Giallorossich kontynuuje przygotowania do nowego sezonu w Portugalii. Dziś drużyna zaliczyła dwa treningi, w trakcie trzeciego dnia pobytu w Algrave. Jutro wieczorem zespół rozegra trzeci sparing sezonu, w tym drugi w Portugalii.

W meczu z Portimonense, jak i innych sparingach na Półwyspie Iberyjskim, nie zobaczymy na pewno Riccardo Calafioriego. Piłkarz wyszedł dziś rano jako pierwszy na boisko treningowe, razem z lekarzem Manarą, aby sprawdzić jego kondycję. Niestety, okazało się, że trenować nie może. Opuścił boisko w towarzystwie klubowego lekarza, a po południu podjęto decyzję, że będzie musiał wrócić do Rzymu, gdzie przejdzie rehabilitację z powodu problemu mięśniowego, który wykluczył go na co najmniej dwa tygodnie z regularnych treningów. Calafiori znajduje się też w centrum pogłosek transferowych, z Monzą i Cremonese na czele wśród zainteresowanych.

Pod znakiem zapytania stoi występ Pellegriniego w jutrzejszym sparingu. Piłkarz otrzymał mocne uderzenie w plecy na popołudniowej sesji treningowej i prawdopodobnie, z powodów ostrożnościowych, zostanie oszczędzony w potyczce z Portimonense.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • mold
    16 lipca 2022, 10:42

    Ten Calafiori chyba zdrowia do piłki nie ma. Jego agentem był Mino Raiola, były wielkie oczekiwania, chyba zerwał więzadła i teraz co chwila mniejsze lub większe urazy.