Były DS Romy, Monchi, ubolewa nad ryzykiem spadku Sevilli

Pozycja Sevilli w tabeli martwi kibiców i DS Monchiego. Były menedżer Romy udzielił wywiadu dla oficjalnej strony klubu po fatalnej porażce 6:1 z Atletico Madryt.

fot. ©sevillafc.es

Były dyrektor sportowy Romy, Monchi – którego burzliwy pobyt w stolicy Włoch przyczynił się do komplikacji finansowych klubu, w tym dzisiejszych ograniczeń finansowych Fair Play – mówił o obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się Sevilla, a mianowicie o realnym zagrożeniu spadkiem do LaLiga 2.

„To cieżki, bardzo skomplikowany moment, w którym niezwykle trudno jest znaleźć światełko w tunelu” – powiedział Monchi w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

„Czas się podnieść i spróbować odwrócić sytuację. To najbardziej negatywny i skomplikowany moment, jakiego doświadczyłem jako dyrektor sportowy Sevilli”.

„Nie pozostaje nic innego, jak patrzeć w przyszłość i zbierać siły. Musimy odwrócić krytyczną sytuację, w której znaleźliśmy się z powodu własnych błędów. Cierpię bardziej, niż życzyłbym najgorszemu wrogowi. To są bardzo trudne chwile. Czas się podnieść i walczyć”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  8 marca 2023, 17:58

  Miód na moje serce.

  • Canis
   10 marca 2023, 10:20

   I na moje 😁

 • Totnik
  8 marca 2023, 18:12

  Ahaha

 • Dwojak
  8 marca 2023, 18:15

  Majkel widocznie chce nam wszystkim poprawić humor tym newsem :)

  Nazwisko tego dziada chciałbym widzieć tylko w takich okolicznościach

  • majkel
   8 marca 2023, 18:41

   Szczęściem trzeba się dzielić :)

 • hako
  8 marca 2023, 18:15

  Byłoby zabawnie, gdyby Sevilla i frajerska Valencia spadły razem. Za mierność się płaci.

 • As11
  8 marca 2023, 18:47

  Przez tego pana totalnie znienawidziłem Sevillę, trzymam kciuki z całych sił, żeby spadli :)

  • abruzzi
   8 marca 2023, 21:47

   Myślę, że gdyby chłop został w Romie jeszcze na jakieś dwa lata, to byśmy byli dziś w Serie A w miejscu, w którym jest Sevilla w Hiszpanii.
   Facet uwłaszczył się w Romie na pracy Sabatiniego, opylił jego świetne transfery (Salah, Alisson, Radja, Strootman, Emerson Palmieri, przecież zimą naciskał na sprzedaż Dzeko do Chelsea, a kilka tygodni potem Edin okazał się klasa koniem w fazie pucharowej Ligi Mistrzów) i w miejsce kluczowych graczy nasprowadzał całą masę niewypałów. I ok, miał prawo sprzedać, ale sam powtarzał, że problemem nie są sprzedaże, a kupno odpowiednich graczy w to miejsce. Hehe. No to kupił. Nzonziego w miejsce Radji, Schicka i Defrela na skrzydło, podczas gdy Di Fra upomniał się o Berardiego lub typowego skrzydłowego. Potem dorzucił kontuzjowanego wiecznie w PSG Pastore, bo szkoda było 5 baniek więcej na Ziyecha. Do tego potem nie wiedział jak ustawić tego Pastore w 4-3-3. Totti mówił swego czasu, że DiFra chciał pięciu konkretnych graczy i żadnego nie dostał. I tak DiFrancesco ogarnął półfinał Ligi Mistrzów z zespołem stworzonym przez Sabata z dodatkiem Kolarova. A rok później sam się zwolnił z drużyny stworzonej przez Monchiego.

   W wyniku jego działań cierpimy w dużej mierze do dzisiaj. Cierpiał najpierw Petrachi, który nie miał już praktycznie kogo sprzedawać i miał problemy z pozbywaniem się szrotu i cierpi Pinto. Można by było książkę napisać o tym jaką krzywdę zrobił Romie ten pan z Sewilli.

  • samber
   8 marca 2023, 23:55

   Tak to jest jak się kupuje zawodników na podstawie filmiku z youtube oraz "szczerych" zapewnień agenta. Facet nie zna się na niczym, a do tego jest totalnym leniem, bo mu się nie chciało popracować przy transferach, ponegocjować, pokombinować, poszukać itd. – a to jest praca DS. I jeszcze ma jakieś wybujałe ego, bo tylko tym tłumaczę jego chorą chęć aby pozbyć się wszystkich ludzi Sabata, wypalić do piachu i na tym zrobić swój "wielki" zespół. W moich oczach dlatego właśnie nie sprowadzał ludzi pod trenera – bo mu się nie chciało drugi raz zadzwonić i uważał że wie lepiej od trenera. Do tego transfer Nzonziego za wyraźnie zawyżone pieniądze, wygląda jakby będąc u nas pracował dla Sevilli. Niech się teraz nacieszą swoim Monchim.

  • Barteq
   9 marca 2023, 17:41

   U mnie też występuje to zjawisko, a darzyłem Sevillę raczej sympatią. Ale koleś zrobił nam takie bagno w klubie że nie potrafię nie życzyć im źle. Tak jak napisał abru, gościa nie ma w Rzymie 3 lata a my dopiero ledwo wygrzebujemy się z dołka w jaki nas wpakował. Niepojęte jak wielki to był zawód.

 • Hyper_Thunder
  9 marca 2023, 00:38

  jak by Juventusowi przyznali plus 15p to reszta drużyny powinna po prostu przestać grać. Roma sobie poradzi bo obecnie ma najlepszych kibiców na Świecie :D

 • irekxsoberxASR
  9 marca 2023, 13:34

  Vaffanculo!

  • volt17
   9 marca 2023, 16:41

   Krótko i na temat <3