Boniek: Zaniolo musi poprawić swoją postawę

Były pomocnik Romy i wiceprezydent UEFA, Zbigniew Boniek, w krytyczny sposób odniósł się do decyzji Nicolo Zaniolo o opuszczeniu Romy i prezentowanej postawy.

W rozmowie z Corriere dello Sport, Boniek jako głównych winowajców sytuacji wskazał na otoczenie Zaniolo.

„Ludzie, którymi się otacza, nie podejmują za niego właściwych decyzji. To wielka szkoda, ponieważ Zaniolo ma świetne cechy i pokazał to pomimo dwóch poważnych kontuzji w ciągu ostatnich kilku lat”. 

„Musi poprawić swoją postawę, sposób myślenia i sposób działania. I może to zrobić, nawet w Romie: sam Mourinho powiedział, że jeśli Zaniolo zostanie, nadal będzie mile widziany w drużynie”.

„Ale jeśli podjął decyzję i zdecydował, że nie będzie już grał dla Romy, lepiej, żeby odszedł. Problem pozostaje jednak ten sam: jeśli Zaniolo nie popracuje nad swoją osobowością i postawą, wszędzie będzie stwarzał problemy. Ważną rzeczą jest unikanie tworzenia niepotrzebnego napięcia w szatni, ponieważ Roma świetnie rozpoczęła ten rok”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Batigol
    26 stycznia 2023, 11:33

    Jak zawsze w punkt, przynajmniej jeżeli chodzi o ASR

  • Totnik
    26 stycznia 2023, 12:47

    No nic, niezrównoważona główka była powodem upadku jeszcze większych talentów niż Zaniolo, tak to już czasami w piłce bywa.