Boniek o sytuacji w Romie: „Lepiej było zwolnić Mourinho niż kuleć do czerwca”

Również legendarny Zbigniew Boniek wypowiedział się na gorący ostatnimi czasy temat w Rzymie.

fot. © uefa.com

Były zawodnik Romy i dyrektor UEFA, Zbigniew Boniek, odniósł się do niedawnego zwolnienia Jose Mourinho. W wywiadzie dla TeleradioStereo, Boniek potwierdził swoje stanowisko i poparł decyzję Romy o zwolnieniu the Special One w połowie sezonu, zastępując go Daniele De Rossim.

„Mourinho zrobił wiele dla barw Giallorossich i uważam, że zrobił to naprawdę dobrze” – powiedział Boniek. „Podtrzymuję jednak to, co napisałem na Twitterze: obalenie Mourinho to odważny i niepopularny wybór, ponieważ wszyscy byliśmy w nim zakochani. Napisałem, że był to również mądry wybór, ponieważ małżeństwo już nie działało. […] Mourinho dawał przesłanki o swojej przyszłości, odnowieniu kontraktu. I nikt w klubie nie odpowiedział. Biorąc pod uwagę wyniki, trochę niechętnie, ale lepiej było zrobić to dzisiaj, niż kuleć do czerwca”.

„Josè jest liderem, lwem, ale bez żadnych gwarancji co do przyszłości jego pozycja słabła i zawodnicy to wyczuwali. Szatnia to czuje, a niektórzy zawodnicy wyraźnie zmienili swoje nastawienie z tego powodu. Jestem pierwszym, który kocha Mourinho, ale w 138 meczach ligowych zdobywał średnio 1,70 punktu. W tym momencie najlepiej było się rozstać”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • ddrosiu
  23 stycznia 2024, 20:35

  Zibi TOP

 • riss
  23 stycznia 2024, 21:14

  Głos rozsądku …

 • Canis
  23 stycznia 2024, 21:47

  Zibi chce być dyrektorem w Romie.

 • Totnik
  24 stycznia 2024, 05:08

  Ziby jest mistrzem w mówieniu jestem za a nawet przeciw, oj w Romie byłby jak rekin w oceanie :)