Boniek: Czasem mała zmiana przynosi duże efekty

Były gracz Romy był gościem audycji Teladoiotokyo, podczas której podzielił się spostrzeżeniami na temat ostatnich wydarzeń w Romie.

fot. © uefa.com

Wczoraj wieczorem Roma pokonała Cagliari 4-0, osiągając trzecie kolejne zwycięstwo. Tego ranka Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat Romy i niedawnej zmiany na ławce trenerskiej. Oto jego słowa w Teladoiotokyo:

– Dokonując niewielkich zmian, czasem osiąga się wiele. Mieliśmy Mourinho, najlepszego trenera ostatnich 20 lat, ale na ławce było zbyt dużo nerwów, co odczuwali zawodnicy. Trzeba było otworzyć drzwi i przewietrzyć atmosferę. Teraz wydaje mi się, że panuje inny nastrój, Daniele wniósł spokój i sprawił, że zawodnicy uwierzyli w siebie. Roma nie była tak słaba, teraz gra dobrze, chociaż próba siły nadchodzi z Interem. Obecnie niektórzy zawodnicy grają na swoich pozycjach, jest też zdrowa rywalizacja, myślę o Zalewskim. Ale powiem szczerze, że nie podoba mi się, gdy Nicola rzuca się na ziemię i udaje, że umarł.

Co do rzutu karnego w finale w Budapeszcie, którego nie podyktował Taylor:
– Wrzuciłem zdjęcie na Twittera, ale nie chcę prowokować sporu. Wczoraj w meczu Romy przyznano im rzut karny, ale ten z Sevillą był trzy razy bardziej rzutem karnym. Dzisiaj widzę przyznawanie rzutów karnych z wieloma problemami interpretacyjnymi, czasem tylko o lekkim dotknięciu paznokcia. Ten w Budapeszcie był ewidentny, a sędzia nawet nie poszedł do VAR. Teraz jadę do Paryża, jutro jest zgroomadzenie UEFA i być może zobaczę Friedkina w lepszym nastroju.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  6 lutego 2024, 18:07

  Nie popadłbym w entuzjazm po 3 wygranych meczach z najsłabszymi rywalami w lidze ALE mam nadzieję że DDR udowodni że zmiana jest AUTENTYCZNA. Forza Grande Daniele De Rossi !!!

  • Junkhead
   6 lutego 2024, 19:12

   Może i słabi, tylko że w pierwszej rundzie z tymi 3 klubami zdobyliśmy zawrotne 4 punkty. :)

  • Totnik
   6 lutego 2024, 19:25

   Hehe Junk w to mi graj porostu nie chce wpadać w hurraoptumizm po 3 meczach. Oby te obserwacje się sprawdziły i DDR się okazał drugim Spallem

 • majkel
  6 lutego 2024, 18:10

  Celnie o Zalewskim.

 • Burdisso
  6 lutego 2024, 18:42

  Zibi ostatnio dał popis na tematy polityczne. Niech się lepiej o piłce wypowiada bo żeby krytykować CPK to trzeba być dzbanem.

  • MMACieciu
   6 lutego 2024, 18:55

   Zgadza się

  • Omen
   6 lutego 2024, 18:59

   No i sam ni z gruchy ni z pietruchy wyjeżdżasz teraz z polityką :)

   Swoją drogą (skoro już zacząłeś) – dlaczego nie wolno krytykować CPK? Dlaczego dzbanem? Dlaczego Boniek nie może mówić o polityce? Tak wiele pytań.

   Może faktycznie otworzymy sobie jakieś forum, damy tam dział "polityka i idee światopoglądowe" i każdy będzie mógł się wyżyć bez takich niezgrabnych pasywno-agresywnych wstawek w komentarzach czy na shoutboxie. Tyle razy było mówione żeby dać sobie z tym spokój tutaj. Ech.

  • Totnik
   6 lutego 2024, 19:05

   Hehe politycznie Zibi jest lemingiem volksdeutsch'òw, współczesnej targowicy, taka rzeczywistość współczesnych ELYT, takie życie, mózg sprany TVN'em. Ale temat nie jest o polityce tylko o piłce także spokojnie.

  • hako
   6 lutego 2024, 19:15

   W porządku jest sobie pogadać o CPK, polityce i innych tematach, tylko pamiętajcie żeby nie przeginać z wyzywaniem się. A więc, jakie macie spojrzenie na CPK?
   Moim zdaniem warto inwestować w infrastrukturę, bo Polska od lat ma potencjał na bycie głównym łącznikiem między Zachodem i Europą Wschodnią. Wszak jesteśmy największą gospodarką w regionie od Estonii po Węgry, a teraz sytuację geopolityczną wykorzystujemy importując kapitał ludzki oraz firmy z Białorusi i Ukrainy. Ostatnimi czasy w sektorze IT całe oddziały są przenoszone z UA do Polski.
   W szerszej perspektywie potrzebne nam spore lotnisko towarowe. Raczej największe obawy u ludzi o poglądach antypisowskich pochodzą właśnie z atmosfery, do jakiej przyzwyczaili nas politycy i samorządowcy – czyli bylejakość, ustawiane przetargi, przepłacanie i wszelkiej maści topienie publicznych pieniędzy. Tak samo jak róznymi inwestycjami w PKP, które koniec końców wydłużają czas podróży. Rozwój wymaga odważnych decyzji – jak zwolnienie najbardziej utytułowanego trenera na świecie :) Byle nie skończyło się szwindlem jak z lotniskiem w Berlinie.

  • Barteq
   6 lutego 2024, 19:56

   Totnik jak zawsze hit xD Nasrał na wszystkich innych niż on i zakończył "ale temat nie jest o polityce".
   Te zbrodnie przeciwko logice powinno się sądzić w Norymberdze zaraz po fanach pewnego prawicowego nurtu z pierwszej połowy XX wieku.

   Ja też bym wolał żeby prawaki, płaskoziemcy, mizogini, rasiści czy inne prymitywy wyprane "alternatywnymi wolnymi mediami" nie odzywały na tematy polityczne, ale fakt, nie rozmawiajmy o tym. Rozumiem że formuła na końcu odbębniona i nikogo nie obraziłem, prawda? Mam nadzieję że prawo jest równe i wszystko jest tutaj w porządku :)

  • hako
   6 lutego 2024, 20:09

   No właśnie to trochę błędne rozumowanie, że tabuizujemy rozmowy o polityce itd. O polityce powinno się rozmawiać, po prostu mało kto potrafi przy tym tolerować inny punkt widzenia i uzasadnić swoje argumenty. To właśnie przez takie pokraczne podejście nie można sobie spokojnie porozmawiać i wymienić się poglądami. Oczywiście tutaj ostateczna decyzja należy do adminów serwisu, ale ja uważam że naturalnie powinno się to akceptować

  • edemon
   6 lutego 2024, 20:29

   A ja jestem przeciw CPK i co teraz? Mam wyzywać od dzbanów tych co są za czy jak to działa? :D

  • adrian
   6 lutego 2024, 20:49

   Podejście na zasadzie nie umiemy rozmawiać o polityce więc nie rozmawiajmy aż się nauczymy. Błędne koło, żeby się czegoś nauczyć to trzeba zacząć to robić. Próba cenzurowania, narzucania Romy jako jedynego tematu na który się powinno rozmawiać na stronie jest niebezpieczna a z drugiej strony trochę zabawna. Proponuję kibicom udającym się wspólnie na mecz powiedzieć że jedyne o czym powinni rozmawiać w czasie takiego wyjścia, to sprawy związane z klubem któremu kibicują. Absurd

  • lilninja
   6 lutego 2024, 21:22

   Za Kaczusia cpk nie było ale na dzieci dawali chociaż XD teraz Ryży wszystko Niemcom sprzedał i dzieci się nie rodzą XD a tak swoją drogą żeby rozmawiać o polityce to trzeba mieć chociaż elementarną wiedzę a nie klepać farmazony z telewizji więc lepiej gadać o piłce :)

  • mold
   6 lutego 2024, 21:28

   Zakładam że raczej nie ma tu żadnego eksperta od portów lotniczych więc nasza rozmowa jest bezprzedmiotowa i ewentualnie odtwórcza. Odtwórcza bo ja np. ostatnio przesłuchałem na historii realnej wywiad na ten temat i teraz z generałem Andrzejczakiem na kanale zero i wychodzi na to że samo lotnisko to jest dla Polski must have. Zresztą to żadna megalomania bo podobno ma to być pod względem wielkości dopiero 13 czy 14 lotnisko w Europie (tylko z możliwością rozbudowy w perspektywie kilku dekad). Ale diabeł tkwi w szczególe i jak już coś jest baaardzo kontrowersyjne to cała infrastruktura wokół CPK. No ale to dwa stanowiska, ja sam się nie znam, zapewne nie poznam. Jednak jak mam strzelać skoro jesteśmy tak dużym państwem w regionie, a Okęcie jest nie do rozbudowania, mamy realne zagrożenie ze strony Rosji, to chyba powinniśmy mieć lotnisko będące Hubem z prawdziwego zdarzenia

  • Omen
   6 lutego 2024, 21:32

   Ok. Zatem jak najdelikatniej: są tu np. jacyś Poznaniacy, Wrocławianie, Krakusy lub Gdańszczanie? Czy ktoś lata ze swojego miejskiego lotniska? Czy zatem ktoś z Was sądzi że nadal będzie mógł z niego latać w tak wiele miejsc kiedy otworzą zcentralizowany wielki lotniczy hub w środku Polski? Czy wszystkie połączenia zostaną? Czy na jego lotnisku nadal będzie się spinać budżet pozwalając na dalsze jego funkcjonowanie? Bo ja mam pewne uzasadnione wątpliwości. Mam gdzieś co opowiadają politycy. Chcę aby sprawy które się dzieją były oczywistym polepszeniem naszej sytuacji, a tutaj mam poważne wątpliwości czy tak będzie.

  • mold
   6 lutego 2024, 21:34

   Omen polecam https://youtu.be/41ZyG50slDo?si=1szIZbD64enU0QKR
   Okęcie ma zostać zamknięte a CPK obsługiwałoby inne rodzaje połączeń niż lokalne lotniska

  • Omen
   6 lutego 2024, 21:35

   mold – jeśli tak to ja nie mam z nim żadnego problemu.
   A materiał chętnie obejrzę, bo ciekawi mnie ten temat. Dzięki!

  • mold
   6 lutego 2024, 21:41

   Nie ma sprawy, miło jak obejrzysz może gdzieś są też materiały przeciwko. Mnie ten typ nastawił pozytywnie. Ale mówię nie znam się na tym więc biorę na poprawkę że jestem łatwym celem do przekonania :)

  • Burdisso
   6 lutego 2024, 22:00

   "CPK wcale nie „zabije” lotnisk regionalnych, czego niektórzy się obawiali. Już w 2023 r. ruch lotniczy w Polsce sięgnie 50 mln, a w 2035 r. ma osiągnąć 85 mln pasażerów. CPK obsługiwać będzie zapewne jedynie 47 proc. ruchu pasażerskiego w Polsce, a cała reszta będzie realizowana właśnie przez porty lotnicze położone w pobliżu różnych miast w kraju.

   Ale ruch pasażerski to zdecydowanie nie wszystko. Bardzo ważne są przewozy towarów, czyli ruch cargo. Obecnie nasz kraj odpowiada zaledwie za 1 proc. takiego ruchu w całej Unii Europejskiej, a aż 62 proc. cargo z Europy Środkowej i Wschodniej ląduje w Niemczech; tam też jest clone i opodatkowane. Potrzebujemy więc CPK po to, by móc przejąć znaczącą część tego ruchu oraz związanych z tym ceł i podatków. A efekt może być dużo większy, niż się spodziewamy, bo niektórzy eksperci dowodzą, że dzięki takim właśnie działaniom możliwy będzie szybszy wzrost gospodarczy Polski. Jak wynika z raportu firmy analitycznej Kearney, wraz z infrastrukturą i inwestycjami towarzyszącymi CPK pozwoli stworzyć do 2040 r. aż 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewni wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie."

   Jednym słowem jeżeli ktoś straci to na pewno stracą Niemcy :D

  • edemon
   6 lutego 2024, 22:31

   Ciekawe, co powstanie pierwsze – CPK czy stadion Romy

  • adrian
   6 lutego 2024, 23:36

   Omen niestety nie każdy wsiada w taksówkę i w 20 minut jest na lotnisku w Gdańsku bo nie każdy mieszka w Sopocie jak Pan Premier. Ja np bardzo często latam do Norwegii i mimo że bliżej mam na lotnisko w Warszawie to latam z Gdańska a powód jest taki że z Warszawy która obsługuje 3,5 razy więcej pasażerów polecisz bezpośrednio tylko do Oslo a z Gdańska aż do 7 miast w Norwegii bo loty są z tych miast z których ludzie chcą latać a nie z tych gdzie jest większe lotnisko więc jeżeli CPK powstanie to linie lotnicze nie przeniosą tam masowo lotów bo i po co likwidować loty z innych lotnisk które są dobrze obsadzone i zwyczajnie się opłacają. Dziś sobie możesz lecieć z Poznania, Wrocławia czy Katowic w określone miejsca nie dlatego że ktoś chciał żebyś miał wygodnie tylko dlatego że ma z tego zysk. Z CPK miałbyś więcej opcji a nie gorsze opcje. Linie lotnicze to nie PKP że jedzie cały skład z 5 pasażerami.
   Budowa takiego lotniska to nie jest wyprawa na Marsa, inni to już robili i jakoś im lokalne lotniska nie poupadały. Stracić mogłoby lotnisko Chopina z racji na niewielką odległość od CPK ale sama Warszawa uważam że mogłaby zyskać trochę spokoju i porządne lotnisko obsługujące stolicę kraju. Dla przykładu Oslo ma dwa duże lotniska jedno 50 km od centrum a drugie…120km i nikt tam nie narzeka że jest za daleko, kwestia odpowiedniego transportu.

  • Totnik
   7 lutego 2024, 05:34

   Jak widać po pewnym wpisie już nawet dosłownie o fekalich mowa więc kupkoburza już literalnie. Nie ma sensu stwierdzienie iż nie można pisać o polityce. Nie można nawet zaczynać :)

  • Barteq
   8 lutego 2024, 08:53

   Rozmowy o polityce są jak każda inna czynność – trzeba umieć. Im bardziej polaryzuje tym umiejętności rozmowy są ważniejsze. Mamy tutaj piękny podział na takich co rozmawiać potrafią, i tacy co nie. Niektórzy rozmowę zaczynają od „dzbanów”, volksdojczów, TVN-ów, używają nawet pojedynczych słów które od razu stawiają tezę i ton wypowiedzi, a niektórzy zadają normalne pytania i używają argumentów.
   Żeby nie było – dyskusja sama w sobie mnie nie robi i absolutnie nie chce brać w niej udziału ale wyjątkowo rozbawiło mnie Twoje podejście przypominające piłkarzy którzy lecą wślizgiem na złamanie otwarte a potem podczas wynikającej z tego sprzeczki padają rażeni piorunem na murawę, bo ich ktoś szturchnął 😅
   Jak oczywiście nie rozumiesz to mam takie ćwiczenie: czytaj swój pierwszy komentarz raz tylko pierwsze zdanie, raz drugie, a raz oba razem i może dostrzeżesz do czego piję. Możesz sobie pomóc paluszkiem i zasłaniać część ekranu dla lepszego efektu :)

 • MMACieciu
  6 lutego 2024, 19:05

  Kwintesencja leśnego śmi*cia. Wrzuciłem zdjęcie na twittera, ale nie chcę prowokować sporu. Nie mogę obrazić innych leśnych bo wtedy inni leśni mogliby obrazić mnie. A wówczas reputacja i pieniążki by się nie zgadzały. Teraz jadę do Paryża, jutro jest zgroomadzenie UEFA i być może zobaczę Friedkina w lepszym nastroju. Zależy ile pieniążków zobaczę. Mam nadzieję że wszyscy poczujemy się lepiej. Zależy mi na jak najlepszym porozumieniu aby wszyscy byli szczęśliwi

  • Totnik
   6 lutego 2024, 19:08

   Akurat patrząc na całą mafię PZPN to ZIBI był jaśniejszym punktem.

  • hako
   6 lutego 2024, 19:21

   Przynajmniej nie jest burakiem i nie załatwia wszystkich spraw przy flaszce

 • Totnik
  6 lutego 2024, 19:26

  Bez politycznej kupobvrzy. Zibi ma prawo do swoich poglądów ale skupmy się co mówi o piłce bo tu moim zdaniem dość sensownie.

  • Romulus
   6 lutego 2024, 19:37

   Dokładnie, w tematach sportowych Zibi zawsze był jednym z rozsądniejszych głosów w naszym światku piłkarskim (tutaj np. trafnie o Zalewskim), a jego pozycje polityczne to osobna kwestia

 • Burdisso
  6 lutego 2024, 20:51

  No nie przesadzajmy piłkarzy możemy krytykować a Zabiego już nie ? Tak naprawdę to z sympatii dla Zibiego bo go lubię mimo że ego ma wielkości Mourinho. I tak szczerze powiedziawszy to sam Zibi otworzył puszkę pandory. Jak człowiek jest nie do informowany to niech może więcej się dowie o danym temacie. Wystarczy posłuchać nie zależnych ekspertów którzy nie mają z żadną partią polityczną układów to zdanie jest tylko jedno. Ps. Zgadzam się z Hako w 100 %.

  • Totnik
   7 lutego 2024, 05:37

   Ale w newse nie ma wywiadu gdzie Zibi mówi o czymkolwiek innym niż Roma więc po co ten wyskok ?? To tak jakby Zibi coś gadał o Romie a ktoś wyskoczył że ma brzydkie buty.