Biafora: Szczegóły transferu Sanchesa

Giallorossi zapłacą 1 mln euro za wypożyczenie. Wykup będzie kosztował 11 lub 14 mln.

fot. © psg.fr

Po dwóch miesiącach plotek transferowych, Renato Sanches trafił wreszcie oficjalnie do Romy. Portugalczyk został pozyskany na zasadzie wypożyczenia z przymusem wykupu, po zaistnieniu określonych warunków. 

Jak podaje Filippo Biafora, Roma zapłaci za wypożyczenie gracza 1 mln euro. Przymus wykupu zostanie spełniony po 55% występów gracza w meczach Romy. Giallorossi będą musieli wówczas zapłacić za kartę gracza 11 mln euro. Jeśli z kolei Portugalczyk zagra w 75% z dostępnych meczów, wtedy wykup będzie kosztował 14 mln.

Podobna formuła przymusu ma być negocjowana z Atalantą, jeśli chodzi o Zapatę. Media podawały, że Roma musiałaby wykupić Kolumbijczyka po 40-50% występów w meczach Giallorossich.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  16 sierpnia 2023, 14:55

  No cóż trochę słabo z tym przymusem. Ale jak zagra 55% to wsumie będzie oznaczać że się przydał :)

 • lilray
  16 sierpnia 2023, 15:07

  Z jednej strony gdyby PSG go puściło dwa miesiące temu, to byłyby dużo większe szanse, że zagra tyle spotkań żeby go wykupić
  Ale czekali pewnie na kogoś z PL z kasą i się nie doczekali

 • Kreatos
  16 sierpnia 2023, 18:56

  Tak, ten przymus słabo, ale przynajmniej około wartości rynkowej. Nistety, chłopak szklany, a Roma to znany już wszystkim szpital.

  I racja, zanim pozna założenia taktycznie naszego Specjała, to zagra pewnie w październiku, ale a nuż, zacznie pokazywać choć ułamek tego co na pamiętncych Mistrzostwach.

  Na ten moment obstawiam jednak, że nie będzie dla nas wzmocnieniem, ale w takich kwestiach uwielbiam się mylić.

 • scythese
  17 sierpnia 2023, 12:15

  Uczciwe warunki