Biafora: Matic opuścił Rzym

Serbski pomocnik wyleciał do Francji, gdzie podpisze kontrakt z Rennes.

fot. © asroma.com

Jak podał Filippo Biafora, Nemanja Matic opuścił właśnie Rzym i wyleciał do Francji. Serb, który spędził tylko sezon w Romie, przejdzie jutro testy medyczne w Rennes i podpisze dwuletni kontrakt.

To jedno z niespodziewanych rozstrzygnięć tego mercato w Romie. Na początku portugalskiego zgrupowania Matic wydawał się w pełni integrować z drużyną, robiąc sobie wspólne żarty z Dybalą i publikując je w mediach społecznościowych. Na dwa dni przed meczem z Bragą przeszedł jednak ostatni trening z kolegami. Potem, przez dwa tygodnie, ćwiczył tylko indywidualnie i nie wyjechał z zespołem ani do Tuluzy, ani do Tirany. Według części mediów gracz symulował kontuzję, gdyż chciał w ten sposób wymusić transfer do Ligue 1, według innych dziennikarzy to Roma odsunęła go od pracy z resztą zespołu. Giallorossi skreślili gracza za to, że za ich plecami dogadał się z Rennes, bez wcześniejszego kontaktu z Romą.

Klub ma zarobić łącznie około 3 mln euro (w tej kwocie znajdą się też bonusy). Część z tych pieniędzy pójdzie na zapłacenie większego podatku za wynagrodzenie Serba za pierwszy rok gry w Romie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.