Biafora i Di Marzio: Baldanzi leci do Rzymu

Wszystko wskazuje na to, że ofensywny pomocnik Empoli zostanie już jutro graczem Romy.

fot. © empolifc.com

Pogłoski z ostatnich kilku dni stają się faktem. Tommaso Baldanzi zostanie graczem Giallorossich, jeśli przejdzie pozytywnie testy medyczne. Donoszą o tym zwyczajowo najlepiej poinformowani dziennikarze.

Jak podają Filippo Biafora z Il Tempo i Gianluca Di Marzio, 21-latek leci już do Rzymu, gdzie dotrze dziś wieczorem. Jutro przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z Romą. Zdaniem portalu laroma24.it, będzie to definitywny transfer za około 15 mln euro, nie wypożyczenie z przymusem wykupu. Fabrizio Romano donosi o 10 mln euro za kartę plus do 5 mln euro bonusów. Z kolei Matteo De Santis z La Stampa podaje, że klub z Toskanii zachowa 20% z przyszłej sprzedaży gracza.

Gianluca Di Marzio podaje dodatkowo, że Baldanzi znajdzie się poza listą UEFA. Tam miejsce odchodzącego Belottiego zajmie Azmoun.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Romanista
  31 stycznia 2024, 19:00

  Szkoda, że Baldanziego nie będzie na liście

  • Romanista
   31 stycznia 2024, 19:00

   A to nie tak, że jak Kumbulla albo Çelik odejdą to wtedy zwalnia się miejsce?

  • abruzzi
   31 stycznia 2024, 19:17

   Raczej chodzi tu o zrównoważenie wydatków, w związku z ugodą podpisaną z UEFA, gdzie cały koszt kadry ma być taki sam po tym mercato jak po tamtym.
   15 mln za Baldanziego plus jego zarobki, jakieś prowizje dla agentów, nie zostaną zrównoważone przez kontrakty odchodzących na pół roku Belottiego i Kumbulli czy Celika (a jeszcze jest kwestia Huijsena, który też kosztował). W skrócie do Serie A sobie piłkarzy możemy kupować, oby tylko zrobić miejsce na liście (oczywiście w ramach naszych możliwości finansowych), ale w europejskich pucharach, jak koszt kadry 1 września był, przykładowo, 150,44 mln euro, to 2 lutego też ma wynosić maksymalnie 150,44 mln euro.
   Rok temu UEFA kazała nam wycofać jednego nowego gracza z listy i padło na Solbakkena, bo przekroczyliśmy ugodę o 200 tys. euro. Albo księgowa w Romie się nie doliczyła, albo specjalnie chcieli nasi to przepchnąć ;) Z Baldanzim już to nie przejdzie, bo to kilka baniek różnicy. Zresztą, co ja piszę, z Norwegiem też nie przeszło xD

 • riss
  31 stycznia 2024, 19:21

  Więc wystarczy odpuścić LE to nie będzie miało znaczenia czy jest zgłoszony czy nie.

  • abruzzi
   31 stycznia 2024, 19:36

   Abstrahując od ugody, o której pisałem, to dodatkowo na liście UEFA można umieścić trzy nowe nazwiska, a zapomniałem, poza Huijsenem, że jest jeszcze przecież nowo przybyły Angelino, a poza listą w fazie grupowej byli też Azmoun i Kristensen. Wraz z Baldanzim to pięć nazwisk, na dzień dzisiejszy poza listą UEFA
   Na tej liście póki co miejsce robi tylko Belotti. Kumbulli i tak tam przecież nie było, bo nie był zgłoszony z powodu kontuzji. Jak odejdzie ewentualnie Celik to zwolni się miejsce raczej dla Kristensena. Angelino też trzeba gdzieś upchać. Pewnie skreślą z tej listy tego grzyba Sanchesa, który dużo zarabia.
   Więc ewentualnie:
   Kristensem w miejsce Celika
   Azmoun w miejsce Belottiego
   Angelino w miejsce Sanchesa, o ile będzie się to zgadzać finansowo, bo Kristensen i Azmoun nie zostali we wrześniu zgłoszeni z powodów tej ugody.
   Co do odpuszczenia LE, to kiedyś można było tak zrobić i tak zrobił Milan, żeby tam nie grać i nakupować sobie piłkarzy. Teraz mamy związane ręce tą ugodą.

  • riss
   31 stycznia 2024, 20:03

   Abruzzi a jak wywalimy Sancheza który grubo zarabia i powiedzmy Abrahama który też grubo zarabia to będzie tyle siana w zapasie że powinniśmy upchnąć w ich miejsce pięciu innych zawodników ??

 • delvecchio
  31 stycznia 2024, 19:53

  Trafi już z Interem do siatki?