Bezużyteczny, duch i nieistniejąca Sampdoria

Włoscy dziennikarze oceniali wczoraj wieczorem mecz Giallorossich z Sampdorią.

fot. © asroma.com

Alessandro Austini dla TeleRadioStereo:

– Roma zdecydowała się postawić ścianę przed sędziami. Wczoraj zachowanie Giallorossich było bardziej zrównoważone. Wijnaldum jest dodatkową kartą w grze dla Romy. Brakowało piłkarza takiego jak on, który będzie wypełniał miejsce w polu karnym. Abraham nie jest spokojny. Aspekt mentalny jest kluczowy. Według mnie Mourinho pozostanie na kolejny sezon.

Mario Mattioli dla Radio Radio:

– Widziałem zagrania Matica, które rzadko ogląda się we Włoszech. Wczorajsza wygrana nie zabiera niczego i nic nie dodaje Romie. Sampdoria jest zespołem, który ma ogromny problem z robieniem gry.

Gianluca Piacentini dla Rete Sport:

– W pierwszej połowie Abraham zrobił coś nie na miarę środkowego napastnika, przy podaniu od Dybali. Zamiast zaatakować bramkę, to zbiegł na bok. I to właśnie jest aktualny obrazek tego gracza, który nie rozumuje jak dziewiątka, mimo że ma ją na plecach. Wraca się bardzo do tyłu, robi złe ruchy. Nie wiem czy wygrana jest zasługą gry w czwórce obrońców, z dodatkowym graczem w środku pola i tym samym w ofensywie, ale w nieszczególnie błyskotliwym dniu Roma stworzyła więcej sytuacji niż w trzech ostatnich meczach.

Mario Corsi dla Centro Suono Sport:

– Co za emocje oglądać mocnych graczy na Olimpico… oglądać Wijnalduma, Matica, Dybalę… piękne odczucia. Wijnaldum ma za sobą poważną kontuzję i wreszcie zaczął grać, dlatego Mou wystawia go zawsze. Jego zadaniem jest wchodzenie w pole karne, w miejsce Abrahama, który jest bezużyteczny. Widać, że Wijnaldum ma wciąż w głowie piłkę Kloppa. Matic zagrał świetnie, trzymał w ryzach zespół. Szkoda z uwagi na wiek, gdyż obydwaj to prawdziwi piłkarze. Roma odnalazła zespół, który powinien grać od początku sezonu. Llorente jest kolejnym, po którym widać, że pełni ten zawodów od dawna, widać, że potrafi rozgrywać piłkę. Solbakken? Wczoraj zaliczył asystę, za każdym razem, gdy pojawia się na boisku, robi coś pozytywnego. Historia jest zawsze ta sama: to gracze robią różnicę. Cała reszta to zwykła paplanina…

Paolo Cento dla Rete Sport:

– Nigdy nie podważałem walorów Wijnalduma, wczoraj udowodnił, że jego forma rośnie. To zasługa Mou, który trzymał go na boisku mimo że ten grał słabo i biegał po boisku, nie odnajdując swojej roli. Roma ma jednak ogromny problem w ataku. Mówiło się, że Abraham nie strzela bramek, bo nie dostaje piłek, tymczasem wczoraj piłki były zagrywane w pole karne, ale on nie zachowywał się wystarczająco by stworzyć z tego niebezpieczne sytuacje.

Furio Focolari dla Rete Sport:

– Sędzia nie wpłynął wczoraj na wynik meczu. Nie powinno być pierwszej żółtej kartki dla Murillo, ale ma to niewielkie znaczenie. Wiedział, że ma żółtą kartkę, druga żółta kartka była w porządku i to on popełnił błąd. Myślę, że Roma i tak by wygrała. Sampdoria była pełna rezerwowych graczy i była łatwą przeszkodą, to był nieistniejący zespół. Smalling? Nie odkryliśmy go dzisiaj, nie wczorajszy mecz mi cokolwiek powiedział, to był mecz przeciwko nikomu. Pozytywne były ciągłe ruchy Wijnalduma na boisku, widać, że wraca do formy. Poważne jest to, że nie udało się strzelić gola 11 na 11: ale gdzie był Abraham? Twój napastnik jest duchem. Nie wychodzi mu nic, naprawdę nic, na dzisiaj jest bezużyteczny.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • RomanoItaliano
  4 kwietnia 2023, 10:39

  Abraham jest tragiczny. Jeszcze ta jego postawa i machanie łapami. Nikt mnie nie irytuje z naszych piłkarzy jak Tammy. Szkoda, że tak zszedł z formą, bo pierwszy sezon bardzo dobry. Najlepiej mu zrobi zmiana otoczenia, bo skoro po przerwie na mundial dalej nic się nie poprawiło to wątpię, aby zmiany nastały.

  • abruzzi
   4 kwietnia 2023, 11:00

   No właśnie. To już nie chodzi nawet o to, że on – jak miał Belotti w kilku meczach i co się napastnikom zdarza – psuje jakieś setki (choć z Sampą to dwa razy minął się z piłką), on po prostu do tych sytuacji nie dochodzi, co wynika z tego, że chłop nie wie gdzie i po co biega. Nic już z niego tutaj nie będzie, gdzie dodatkowo rywale często stosują obronę Częstochowy. Facet ma problem z wykorzystywaniem sytuacji, a jak jeszcze w ogóle od tygodni nie potrafi do tych sytuacji dochodzić, to krzyż na drogę.

 • Taddei
  4 kwietnia 2023, 12:25

  Abraham w tym sezonie to myślami jest już w Anglii. Mam nadzieję że zostanie sprzedany. Zamiast jego widziałbym Beto albo Nzole

 • riss
  4 kwietnia 2023, 18:41

  Abraham powinien usiąść na ławce w następnej kolejce, Galo niech zagra od początku. Pokusiłbyś się nawet o krok dalej Solbaken zamiast Pellego od początku.

 • zajc
  5 kwietnia 2023, 08:59

  Dawać Olę do pierwszego.