Belotti: Tęskniłem za byciem sobą

Andrea Belotti przeszedł najśmielsze oczekiwania kibiców i rozegrał świetne spotkanie przeciwko Salernitanie (2:2). Włoski napastnik po fatalnym zeszłym sezonie dziś trafił do siatki trzy razy (jedna bramka została anulowana przez minimalnego spalonego). Oto kilka słów il Gallo po spotkaniu.

fot. © asroma.com

Jak bardzo tęskniłeś za zdobywaniem bramek?

– Naprawdę tęskniłem za byciem sobą. W zeszłym roku miałem niestety bardzo trudny sezon. Nie miałem okresu przygotowawczego i miałem kilka kontuzji. Na pewno nie byłem w stanie dać z siebie sto procent. W tym roku zacząłem od początku i przeszedłem cały pre-season bez żadnych problemów. Kiedy czuję się na sto procent gotów, wiem, że mogę być bardzo pomocny. Dzisiaj starałem się wnieść swój wkład, ale drużynie nie udało się wygrać. Jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ musimy wygrywać.

Dzisiaj czułeś także dodatkowe poczucie odpowiedzialności, ponieważ potrzebujesz kogoś z przodu, kto poda ci pomocną dłoń w ataku.

– To jest coś, na klub i trener z pewnością wiedzą i monitorują. Wiem tylko, że kiedy zostanę wysłany na boisko, muszę dać z siebie wszystko i zrobić wszystko, aby pomóc mojej drużynie wygrać. Ktokolwiek przybędzie, na pewno będzie gotowy i dostępny, aby pomóc drużynie.

Co Roma może wynieść z tego remisu? Może patrząc po końcowej reakcji, to chęci przywiezienia do domu trzech punktów?

– Tak, ale remis u siebie przed naszymi kibicami nigdy nie jest dobrym wynikiem. Jest wiele do poprawy i pracy, ponieważ straciliśmy dwie bramki i być może mogliśmy strzelić kilka więcej. Jak powiedziałem wcześniej, trzeba wygrywać wszystkie mecze. Szczególnie te u siebie.

Czy wyznaczyłeś sobie cel na ten sezon?

– Moim celem jest strzelenie jak największej liczby goli dla Romy. Więc za każdym razem muszę starać się strzelać więcej, ponieważ wiem, że gole są potrzebne, aby przywieźć do domu trzy punkty.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Omen
  20 sierpnia 2023, 23:52

  Pięknie się odrodził, oby tak dalej! ❤

 • hako
  20 sierpnia 2023, 23:55

  Pytanie dla pewności: używając zdjęć z galerii pomeczowej na asroma.com nasz serwis jest bezpieczny od wszelkich roszczeń co ostatnio?

  • Romulus
   21 sierpnia 2023, 01:48

   Prawnikiem może nie jestem, ale na 99% używanie zdjęć z oficjalnych klubowych stronek z podaniem źródła jest całkowicie bezpieczne

  • abruzzi
   21 sierpnia 2023, 07:55

   Posiadamy też zgodę.

 • Szprycha77
  21 sierpnia 2023, 03:18

  Normalnie Gallo rozkurwia ten sezon 28 bramek minimum

 • Totnik
  21 sierpnia 2023, 06:24

  Tak jak nie można krytykować po pierwszym meczu też bym jeszcze nie chwalił ale oby strzelał 👍

  • riss
   21 sierpnia 2023, 07:03

   Dokładnie jeden przebłysk geniuszu wiosny nie czyni. Gallo walczył jak dzik, dwoił się i troił, wyglądał jak stary dobry kogut. Nie popadajmy jednak w hurra optymizm przecież Fazio i Gyomber to nie są zbyt dobrzy obrońcy … pożyjemy zobaczymy.

 • Rymeryk
  22 sierpnia 2023, 17:21

  Jak już się przełamał i to w tak efektowny sposób to będzie już strzelał. W najgorszym przypadku od czasu do czasu, w najlepszym wykręci dobre liczby.