Azmoun i Baldanzi z urazami

Dwójka ofensywnych piłkarzy doznała urazów na zgrupowaniach drużyn narodowych.

fot. © asroma.com

Mnożą się problemy w Romie przed nadchodzącym maratonem, który rozpocznie ostatnią fazę sezonu. Do kilku piłkarzy, którzy z mniejszymi lub większymi problemami pozostali w Trigorii i nie wyjechali na zgrupowania reprezentacji, dołączył Baldanzi, a niebawem zrobi to prawdopodobnie Azmoun.

Sprowadzony zimą z Empoli młody piłkarz wraca do Rzymu, gdzie podda się rehabilitacji przywodziciela uda. Selekcjoner reprezentacji U21 Włoch, Nunziata, zdecydował, wraz ze sztabem medycznym kadry, że Baldanzi opuści zgrupowanie. Azzurrini zagrają jutro z Łotwą, w ramach eliminacji do przyszłorocznego młodzieżowego Euro.

Urazu doznał też dziś Sardar Azmoun. Napastnik wybiegł w wyjściowym składzie w pojedynku Iranu z Turkmenistanem, w ramach eliminacji Mundialu 2026. Azmoun trafił do siatki w 13 minucie, dając Persom prowadzenie 2-0. Niestety, w 45 minucie, przy próbie przyspieszenia, doznał urazu mięśni uda. Upadł na murawę i został zmieniony. Irańczycy wygrali ostatecznie 5-0.

Komentarze

 • Malinek
  21 marca 2024, 21:41

  Ehhh
  Dobrze że chociaż Dybala wróci do gry dość szybko. Może te urazy Baldanziego i Azmouna nie są aż tak poważne, oby obaj wrócili najpóźniej na mecze z Bolonią i Napletami.

 • samber
  21 marca 2024, 23:19

  Wraca "przekleństwo" występów w drużynach narodowych. Nie wiem czy to dlatego że się w narodowych tak poświęcają, czy brak regeneracji i podróże. Czy zwyczajny pech.

 • LaMagica
  22 marca 2024, 12:13

  Te mecze reprezentacji to jakaś porażka…Zawsze się cieszę im mniej naszych jedzie na te mecze