ASRoma.pl: Co dalej z serwisem? Część 2

Nawiązując do poprzedniej wiadomości Majkela, chcielibyśmy podzielić się z Wami pewnymi istotnymi zmianami, jakie zaszły w naszym serwisie. W związku z ograniczeniami czasowymi, z jakimi borykają się nasi niezastąpieni redaktorzy, podjęliśmy decyzję o zmianie formatu treści dostarczanych na stronie ASRoma.pl.

Od tej chwili, zamiast koncentrować się na codziennych newsach, które są szeroko dostępne na wielu anglojęzycznych platformach o AS Roma, będziemy kierować nasze wysiłki w stronę bardziej pogłębionych treści.

Chcemy zaoferować Wam reportaże, felietony, wywiady czy też artykuły historyczne klubu. Naszym celem jest dostarczanie unikalnych i pogłębionych treści, które rzucają światło na aspekty klubowe, rzadko poruszane w codziennych newsach. To pozwoli nam zachować „trwałość” artykułów i da większą swobodę naszym redakcyjnym kolegom.

Rozumiemy, że istnieje wiele serwisów dostarczających regularne wiadomości o klubie w języku angielskim. Dlatego też, zamiast konkurować w dostarczaniu bieżących informacji, postanowiliśmy skupić się na jakościowych treściach, które wnoszą nową perspektywę. Jedynym wyjątkiem pozostaną raporty meczowe.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie w tej zmianie jaki obiera nasz Serwis ASRoma.pl.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Olek
  26 listopada 2023, 21:24

  dobra decyzja. powodzenia i wytrwałości!

 • hako
  26 listopada 2023, 21:40

  To znaczy? Proszę o jakiś kontakt mailowy w tej sprawie :) właśnie jestem w trakcie tłumaczenia wypowiedzi pomeczowej i nie wiem czy mam sobie dać z tym spokój

  • Narfi
   26 listopada 2023, 22:55

   Hako, wypowiedzi są forma wywiadu więc spokojnie. Wszystko masz w mailu. Dzięki !

 • Burdisso
  26 listopada 2023, 22:09

  Pytanie do redakcji.
  O co chodzi z grupą facebokowa giallorossi.pl ? Bo teraz z tego co wiem to są asroma.pl i giallorossi.pl. nie można tego jakoś połączyć ? Po co dwie osobne strony ? Czy jednak nasza społeczność nie jest tak mała że to bez sensu i nie dałoby się jakoś połączyć . Moim zdaniem dziwne.

  • majkel
   26 listopada 2023, 22:29

   Każdy może sobie stworzyć grupę, stronę na fb, jaką chce i tworzyć co chce i jest to wtedy "jego". To nie jest dziwne, bo tak to działa. Tak samo, jak ktoś zakłada sobie np. konto na tt, pisze o Romie pod swoim nickiem, nazwiskiem. Nie mamy monopolu na wszystko jako ASRoma.pl. Teraz jest łatwiej, translatory działają lepiej, jest więcej anglojęzycznych stron piszących o Romie. Swoboda tłumaczeń większa. Każdy może sobie coś założyć. Wcześniej i tak większość takich tworów (może brzydko zabrzmi, ale mam swoje powody) bazowała na tym co my i nie raz, nie dwa, zrzynała wszystko jak leci od nas, np. facebook AS Roma Poland.

  • Burdisso
   26 listopada 2023, 22:46

   No tak ale strona jest jedna i chyba jedna z topowych jeżeli chodzi o polskich kibiców włoskich drużyn dlatego podejście tworzenia kolejnych facebokowych skoro jedna duża już jest czyli asroma.pl (było bodajże 5tys przed tym jak została przez Facebook usunięta) jest bezsensowne.

 • Barteq
  27 listopada 2023, 10:33

  Świetna decyzja która uwypukli mocne strony redakcji i pozwoli mierzyć się z przeciwnościami losu. Mimo zerowego zaangażowania w komentarze wspieram nieprzerwanie, odwiedzam i trzymam kciuki za tworzących serwis. Uważam że to strzał w 10-tkę, szczególnie biorąc pod uwagę co szło pod rękę z publikowaniem "aktualnego" kontentu. Teraz skupicie się na tym co sprawia Wam większą przyjemność i będziecie mogli sobie na to pozwolić.

  Brawo i trzymam kciuki!
  P.S. Majkel, pytanie do Ciebie – a jak teraz będzie działać fanpejdż na FB? Newsy, memy, linki do tychże artykułów tutaj (myślę że mega warto każdego nowego newsa podrzucać na FB)?

  • majkel
   27 listopada 2023, 17:06

   Fp będzie działał jak do tej pory, z trochę mniejszą regularnoością. Staram się tam coś wrzucać, by utrzymać algorytmy. Przy dłuższej przerwie od publikacji facebook może uciąć bardzo zasięgi i dotychczasowa praca mogłaby pójść na marne. Facebook jest o tyle wygodny, że nie muszę praktycznie niczego tłumaczyć, jedno, dwa zdania, czasem jakiś mem (chociaż nawet to było trudne do przeskoczenia dla osób, które deklarowały chęć pomocy).

   Na samym dole strony są aktualizacjje z naszych social mediów. Widać tam ostatnie posty, które można też przewijać. Zauważyłem też pewną zależność: nasza strona i facebook to dwa odzielne byty.

 • ubituibiego
  27 listopada 2023, 15:10

  Jest szansa na podpowiedź, które strony w jez. angielskim są wg Waszego doświadczenia najbardziej wiarygodne, ciekawe i warte polecenia?

  • Omen
   27 listopada 2023, 18:22

   Gianluca DiMarzio ma stronę zarówno po włosku jak i z angielskim tłumaczeniem. Angielska wersja tutaj:
   https://gianlucadimarzio.com/en
   Mogę z czystym sumieniem polecić

 • riss
  27 listopada 2023, 21:59

  Szkoda bo ja wolałem stary format, była to skarbnica wiedzy o Romie, newsy plus do tego trochę felietonów i ciekawostek z historii. Każdy miał wybór czytał co lubi, ploty i ploteczki transferowe czy poważne artykuły …

  • majkel
   28 listopada 2023, 10:22

   Ja wolałem jak miałem więcej czasu, chociaż patrząc teraz na niektóre komentarze, raczej spędzałbym go inaczej.

  • SIRer
   28 listopada 2023, 10:27

   To było trzeba na redaktora się pisać. Niestety, jedna osoba nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom przeciętnego użytkownika strony. Przez natłok roboty i dziwne komentarze idzie depresji dostać.

  • riss
   28 listopada 2023, 17:16

   Nie wiem o co ta spina, był Abruzzi odwalał kawał dobrej roboty sami przyznacie mi rację. Teraz go nie ma to strona trochę kuleje, ok zmieniacie format strony wasza wola, każdy ma prawo robić z wolnym czasem co chce i ja to szanuję, ale ciężko żebym miał mówić że nie było super w starym formacie. Jak wracałem z pracy i pierwsze co robiłem to siadałem na stronce żeby przeczytać wszystko od deski do deski. Było minęło trzeba zaakceptować stronę taka jaka jest aktualnie.

  • lilninja
   28 listopada 2023, 17:50

   Spina jest o to że masz za darmo wszystko a i tak narzekasz w stylu "eee kiedyś to było" masz teraz instagramy, oficjalne strony, normalnie wszystko by mieć informacje z pierwszej reki wiec albo naucz się języka albo nie wiem zrób loda Abruzziemu żeby Ci poopowiadał coś o Romie xD

 • ApocalypticLove
  28 listopada 2023, 05:59

  Kawał życia tu spędziłem, może faktycznie czas przyjść na angielski ;) dzięki za świetną robotę, trzymajcie się cześć

 • adrian
  28 listopada 2023, 18:52

  Moim zdaniem formuła z wrzucaniem newsów po prostu się wyczerpała. Gdyby robić to na bieżąco to jeszcze miało by to rację bytu ale w sytuacji gdy Panowie nie mają takiej możliwości to już nie ma wielkiego sensu. W obecnych czasach można sobie wejść na jakąkolwiek zagraniczna stronę, włączyć translatora i każdy wyłapie główny przekaz jeżeli chodzi o takie proste informacje. Zazwyczaj gdy na stronie pojawia się news to już jest mi znany z zagranicznych portali.
  Zmieniają się też oczekiwania odbiorców, ludzie poszukują krótkich, konkretnych informacji a nie elaboratów.
  Strona wyraźnie podupada i na to składa się kilka czynników, właściciele którzy w ogóle nie zabierają głosu (Palotta chociaż czasem jakiegoś głupiego twitta dodał), dyrektor sportowy który jest do bólu nudny, gra na którą nie da się patrzeć, pustka po klubowych legendach, brak większych sukcesów od dawna, brak Ligi Mistrzów. Jakieś mistrzostwo na pewno by stronę ożywiło ale na to się nie zanosi. Do tego dochodzą jeszcze strażnicy porządku na stronie, gdzie jak wywiąże się jakaś dyskusja to zaraz któryś wyskakuje że to nie jest stroną do takich tematów albo ile można narzekać na Mourinho. Później jest biadolenie że na stronie jest mały ruch.
  Panowie z redakcji wykonywali przez lata świetną robotę, bardzo dziękuję i w pełni rozumiem taką decyzję w obecnej sytuacji.

 • Felek
  28 listopada 2023, 21:01

  Niestety drużyna gra kupę, talentu na miarę Tottiego też brakuję, więc brakuje młodego narybku, który by miał czas na dodawanie nowej treści, może lepsze czasy jeszcze wrócą :) Ja mam jedynie sugestię, żeby dodać linki do innych, dobrych serwisów, może zamiast sondy? :)

 • Technik
  29 listopada 2023, 14:24

  Może mogę zgłosić swoją kandydaturę do pomocy na stronie ?

  • majkel
   30 listopada 2023, 15:16

   Jeśli masz tylko chęci i czas, to jasne. Zgłoś się najlepiej do @Narfiego, narfi@asroma.pl.

 • Romulus
  29 listopada 2023, 23:49

  Trochę szkoda, sam się złapałem ostatnio na tym, że o ile kiedyś na stronę wchodziłem codziennie i zawsze miałem coś nowego do czytania, to teraz zaglądam co kilka dni, a często i tak żadnego nowego tekstu nie widzę. Społeczność też jakby podumarła i w dyskusjach jest chyba więcej jadowitości.

  Rozumiem oczywiście brak czasu, inne realia i ogólnie bardzo wam dziękuję za zaangażowanie, ale do starej asroma.pl będę czasem wzdychał ;)
  Powodzenia w prowadzeniu strony w nowej formule!