AS Roma prezentuje kolekcję Legacy

Kolekcja Legacy łączy w sobie nowoczesny design z historycznymi korzeniami klubu, jest to idealne połączenie Twoją pasji do piłki nożnej z miejskim stylem nawiązującym do początków AS Roma - głosi komunikat na oficjalnej stronie klubu.

fot. © asroma.com

AS Roma i New Balance z dumą prezentują nową kolekcję Legacy, linię odzieży, która jest hołdem dla klubowych korzeni. Projekt jest inspirowany kultową koszulką Società Sportiva Alba, jednego z klubów, które połączyły się, tworząc Associazione Sportiva Roma w 1927 roku.

Ten współczesny projekt w połączeniu z detalami nawiązującymi do korzeni klubu – takimi jak logo używane od 1933 roku – tworzy wyjątkową koszulkę, która wzbogaci każdy strój stworzony do noszenia w mieście, w pełni odzwierciedlając aktualne trendy łączenia mody i piłki nożnej.

Podobnie jak trzeci zestaw w tym sezonie, replika z serii Legacy zawiera holograficzną plakietkę, która zmienia się pomiędzy okrągłym herbem a herbem z wilczycą i monogramem ASR.

fot. © asroma.com

Kolekcja ukazuje dziedzictwo klubu w nowej perspektywie, łącząc sportowy wygląd z nowoczesnymi elementami.

Kolekcja Legacy obejmuje również dwa inne przedmioty: zieloną bluzę oraz zieloną przedmeczową koszulkę, które łączą tradycję ze stylem ulicznym.

fot. © asroma.com

Stworzenie tej linii odzieży jest kolejnym wyrazem chęci AS Roma do zachowania, opowiadania i celebrowania historii klubu i tych, którzy się do niej przyczynili.

Società Sportiva Alba odegrała kluczową rolę nie tylko w powstaniu AS Roma, ale także we wczesnych latach istnienia klubu.

Po fuzji z Audace Club Sportivo, Alba zapewniła boisko Motovelodromo Appio, na którym AS Roma rozegrała swoje pierwsze mecze, a także wielu zawodników, którzy zostali włączeni do kadry na sezon 1927-28.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • hako
  10 marca 2023, 16:12

  Piękna jest, choć to pewnie kolejny kawałek plastikowej szmaty jak reszta NB. Może pokopią w tej zieleni kilka meczów. Rok temu "czwartą" koszulkę ubrali chyba tylko raz przy okazji norweskiego blamażu

 • Ariel
  10 marca 2023, 16:50

  Ale chyba nie będą w niej grać, to kolekcja taka dla kibiców?
  Moim zdaniem jest świetna, może nawet kupiłbym i chodził na co dzień gdyby nie ten digitalbits.

 • Junkhead
  10 marca 2023, 17:39

  O nie, więcej mnie na ten NB nie nabiorą.

 • riss
  10 marca 2023, 19:21

  Jest też wersja bez digitalbits tylko przed meczówka, może kupię będę miał na silke bo te przed meczowki są nawet spoko. Zaraz NB będzie robił turbo promki bo będą się chcieli pozbyć i na to czekam.

 • Romulus
  10 marca 2023, 23:18

  Mam treningówkę NB z poprzedniego sezonu, dobrze się sprawdza. Tutaj chętnie kupiłbym tę z białym pasem, szkoda że nie da się bez digitalbits