AS Roma na sprzedaż? Plotki o sprzedaży klubu Saudyjczykom nie ustają

Jak można przeczytać na łamach "La Repubblica", amerykańscy właściciele wydają się rozpocząć negocjacje na temat przejęcia klubu, z wstępną wpłatą wynoszącą około 1,3 miliarda dolarów.

Od kilku dni i tygodni pojawiają się doniesienia o rozpoczętych, ale jeszcze nie sfinalizowanych negocjacjach pomiędzy Arabami a rodziną Friedkin dotyczących sprzedaży klubu. Plotki te stają się coraz głośniejsze z każdym dniem.

W zeszły wtorek, szef działu prawnego AS Roma był w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Czy to ze względu na sponsora Riyadh Season, którego logo widnieje na koszulkach drużyny, czy może chodzi o coś więcej?

Dwa nazwiska pojawiają się z uporczywością: fundusz PIF (Public Investment Fund), będący skarbcem królestwa saudyjskiego z majątkiem sięgającym niemal 800 miliardów dolarów, oraz Jego Ekscelencja Turki Alalshikh, prezes General Entertainment Authority w Arabii Saudyjskiej. Jak dowiedziała się Repubblica, rodzina Friedkin byłaby zainteresowana arabską współpracą, ale chciałaby pozostać przy sterach klubu. Jednak osoby, które zdecydowały się zapukać do drzwi Dana i Ryana Friedkin, mają inne plany: celują w przejęcie 100% udziałów.

W zeszłe lato, grupa z Bliskiego Wschodu złożyła ofertę poniżej miliarda euro, która została odrzucona przez Friedkinów. Teraz mówi się o nowej propozycji: 900 milionów euro natychmiast i dodatkowe 300 milionów jako klauzula, która zostanie aktywowana po zatwierdzeniu ostatecznego projektu nowego stadionu w Pietralata przez władze miasta.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Cave Wolf
  7 lutego 2024, 19:59

  Bardzo ciekawe, nie wiadomo co tym Myślęć bo jednej strony Arabowie mają dużo 💰💲 i mogli by dobrze zainwestować w Romę i stalibyśmy się klubem takiego kalibru jak City czy PSG ale z drugiej strony to chciałbym Włoskiego Właściciela

  • riss
   7 lutego 2024, 20:57

   Nie ma chyba Włocha którego stać wywalić 1,3 mld euro na Romę. Nie jest to produkt pokroju Juve, Milan czy Inter które są więcej warte na arenie międzynarodowej.

  • karolejro
   8 lutego 2024, 12:53

   Niestety Berlusconi już nie żyje

 • majkel
  7 lutego 2024, 20:58

  Pierwsze plotki o sprzedaży Romy przez Pallottę i potencjalnym kupcu, jakim okazał się Friedkin, zaserwował Biafora z Il Tempo. To tak naprawdę, jedyne rzetelne źródło, jeśli chodzi o tego typu newsy. La Repubblica, nie powinna stanowić punktu odniesienia, raczej formę ciekawostki do ewentualnej debaty. Ja byłbym przeciwko sprzedaży klubu Arabom. W imię zasad… :)

  • Totnik
   8 lutego 2024, 05:35

   W Europie panują teraz inne zasady, arabom to się nieba uchyla pozwala gwałcić kobiety itd. :)

 • Cave Wolf
  7 lutego 2024, 21:41

  @riss Wiadomo że , żaden Włoch nie ma tyle 💲 żeby kupić Romę , ale wizja kupna przez Arabów i obsadzenie Włoskiego prezydenta na to stanowisko jak Giovanni Malago ( byla ostatnio taka plotka) z wsparciem funduszów Arabów to myślę ,że by było ciekawe szkoda tylko że , to tylko była plotka :(

 • kma
  7 lutego 2024, 22:06

  Już wolę Friedkina, może i jankes, ale przynajmniej jakiś element folkloru jest z tym lataniem po kluczowych zawodników, częstotliwość wizytowania Stadio Olimpico też wysoka (biorąc pod uwagę biznesy za oceanem). Nie wiadomo czy z Arabem nie skończylibyśmy jak Malaga. Pamięta ktoś ich jeszcze?

 • Omen
  8 lutego 2024, 00:43

  Ja ciągle liczę że kupi nas Watykan :D
  W składzie sami chrześcijanie, przed meczami wspólna modlitwa i nieskończona kasa na transfery :D

  • Totnik
   8 lutego 2024, 05:09

   Chyba nie jesteś na bieżąco. W Watykanie już ze świecą szukać chrześcijan. Jeżeli wspólne modlitwy to raczej islamskie albo judaistyczne, przecież nie katolickie które obrażają wszystkich. Pozatym katolik to wiadomo faszysta jak Mussolini.
   A jeżeli chodzi o pieniądze to idą raczej na szpryce, walkę o klimat i promowanie fajnosci wszystkich religii. Więc jakby kupili Romę to w ramach przyjaźni oddali by muzułmanom za darmo :)

  • PunioLP
   8 lutego 2024, 06:16

   Totnik, say no to drugs

  • lilninja
   8 lutego 2024, 08:13

   Omen nikt nie mógłby nam dawać kartek bo tylko bóg by nas mógł sądzićXD dla mnie wlaściciel arabski to z jednej strony największe pieniądze a z drugiej nie wiadomo jak długo oni będą się tym interesować. Choć zrobienie z Romy klubu arabskiego w stolicy katolików musi być kusząca perspektywa.

 • gulliverztezt
  8 lutego 2024, 09:08

  Od dziecka jestem fanem Romy. Dla mnie sprzedaż Arabom oznaczałaby natychmiastowy koniec kibicowania temu klubowi. I to po 35 latach. To byłby straszny cios. Unico grande amore!

  • Totnik
   8 lutego 2024, 09:44

   Czym się różni Arab od Jankesa ? I ten i ten g… się zna na pilce :)

  • kma
   8 lutego 2024, 12:38

   @Totnik, moze nie lubi arabow a jankesow tak – co w tym dziwnego

  • Totnik
   8 lutego 2024, 13:30

   No można i tak ale od razu przestać kibicować ?

  • Canis
   9 lutego 2024, 08:48

   Najtrudniejsze jest te pierwsze 40 lat dzieciństwa. Potem już jakoś leci.

  • scythese
   9 lutego 2024, 11:42

   To teraz pomyśl, że prezydentem Romy zostaje znowu Palotta, a dyrektorem sportowym Monchi. To jest powód żeby rzucić wszystko w pi….u! Ale araby? :>

 • Wuju
  8 lutego 2024, 10:57

  Forza Totnik ! 💪🏻