Arabskie kluby po Smallinga, Solbakken w Olympiakosie?

W ostatnich dniach do Trigorii miały trafić oferty za Smallinga, który wzbudził zainteresowanie arabskich klubów. W międzyczasie Roma finalizuje sprzedaż Solbakkena do Olympiakosu.

fot. © asroma.com

Corriere dello Sport (R. Maida) – Kolejna sprzedaż, kolejny zysk kapitałowy: Roma finalizuje sprzedaż Oli Solbakkena do Olympiakosu, klubu, w którym przez długi czas pracowała Lina Souloukou. Pozyskany w styczniu na zasadzie wolnego transferu, żegna się po 8 miesiącach za kwotę około 5 milionów euro. Dla zawodnika, który został zwolniony przez Mourinho po przybyciu Azmouna, gotowy jest pięcioletni kontrakt za 1,2 mln netto. Chodzą słuchy, że to właśnie nowa CEO klubu była zaangażowana w negocjacje.

Oczywiście nie zostanie zastąpiony w Trigorii. I rzeczywiście Tiago Pinto dał do zrozumienia, że ​​mercato jest zamknięte na każdym poziomie, w każdym dziale, nawet jeśli z Hiszpanii dochodzą pogłoski o próbie przeprowadzenia ataku, jak pod koniec stycznia z Diego Llorente, który zastąpi Ibañeza w obronie. Stawką jest inny Hiszpan: jest nim Eric Garcia, urodzony w 2001 roku w Barcelonie i mający za sobą przeszłość w Manchesterze City. Barça raczej nie zgodzi się na wypożyczenie go z prawem do wykupu, co byłoby jedyną interesującą formułą dla Romy.

W Rzymie czekają obecnie na zamknięcie innych rynków, zwłaszcza saudyjskiego. Kilka zespołów arabskich badało teren zwłaszcza jeśli chodzi o Smallinga. Na razie Anglik odrzucił każdą ofertę. W Trigorii mówią, że pułapka finansowego fair play nie pozostawia wyjścia. Rzeczywiście konieczne będzie staranne skomponowanie listy UEFA, na której Solbakken nie znalazł miejsca: Zaniolo, Ibañez, Wijnaldum, Matic i Camara odeszli, a teoretycznie Lukaku, Azmoun, Aouar, Paredes, Renato Sanches, Kristensen i N’Dicka wejdą na listę.

Aby rozwiązać problem, Mourinho zrezygnuje z kontuzjowanych Abrahama i Kumbulli przynajmniej w pierwszej fazie Ligi Europy (dziś Roma po losowaniu w Nyonie pozna swoich rywali grupowych). Ale wyborów trzeba będzie dokonać w styczniu, bo nie dla wszystkich będzie miejsce.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  1 września 2023, 11:21

  Po przyjściu Azmouna, który może też grać cofnięty, Norweg jest zbędny. Już jest wideo z tym jak dotarł do Grecji. Także nara, pa, cześć Solbakken.

  • Omen
   1 września 2023, 11:28

   Papa Olu!

 • Dwojak
  1 września 2023, 11:42

  No i świetnie, przyszedł za darmo, miał niski kontrakt i teraz zarobimy na nim 5 mln. Dla Jose i tak był niewidzialny więc żadna strata.

 • kma
  1 września 2023, 11:45

  W sumie czysty zysk, tym bardziej ze w naszej skali wydatkow zarabial marne frytki. Mysle ze przy bardziej ofensywnym trenerze moglby bardziej eksponowac swoj talent

 • Kreatos
  1 września 2023, 11:55

  Nie miałem co do niego kompletnie żadnych oczekiwań i wyszedłem na tym dobrze, bo miło się zaskoczyłem. Udało nam się na nim zarobić i to więcej niż się spodziewałem :D

 • gablot
  1 września 2023, 12:23

  To byłaby dobra okazja gdyby się udało sprzedać Smallinga

  • ryniek
   1 września 2023, 15:01

   szefa defensywy bez którego nie byłoby już co zbierać w obronie? kolega chyba tu nowy, że pisze takie bzdety

  • shall
   1 września 2023, 17:38

   Szefa defensywy, który jest współwinny połowy, czyli 2 z 4 bramek straconych w tym sezonie.
   Już w ub. kampanii mimo ogólnej bardzo dobrej postawy miewał spóźnienia – siedzi mi głównie mecz z naples i gol Osimhena w końcówce. Obawiam się, żeby nie był to początek końca Chrisa. Dobry zawodnik, ale wieku nikt nie oszuka.

  • gablot
   1 września 2023, 18:32

   Nic dodać nic ująć, dzięki shall

 • porezowy
  1 września 2023, 14:45

  Szczytem hipokryzji będzie jak te sprzedajne dupki z UEFA za 2-3lata wprowadzą dzikie karty do LM dla szejkowych klubów… Wydają sobie setki milionów i na białym koniku cyk pyk Liga Miszczuf wita…

 • Burdisso
  1 września 2023, 15:08

  Ale my Solbakena tylko wypożyczamy z prawem do wykupu także w sumie tylko uszczuplamy kadrę a kasy może nie zobaczymy wcale.