Angelino, Baldanzi i Azmoun na liście UEFA

Angelino, Baldanzi i Azmoun są nowymi nazwiskami na liście UEFA, zgłoszonej na fazę grupową Ligi Europy. Poza nią znalazł się ponownie Kristensen. Niemożliwym było zgłoszenie Huijsena, z powodu limitu trzech zmian.

fot. © asroma.com

Roma przedstawia dziś UEFA nazwiska piłkarzy, którzy znajdą się na liście A w fazie pucharowej Ligi Europy. W związku z pozyskaniem Huijsena, Angelino i Baldanziego, a także pozbyciem się Kumbulli i Belottiego w trakcie zimowego mercato, Giallorossi zdecydowali się na pewne zmiany. Mogli ich dokonać trzy.

Nowością jest to, że na liście znaleźli się Angelino, Baldanzi (nie mógł znaleźć się na liście B, złożonej z juniorów, gdyż nie grał w młodzieżówce klubu przez co najmniej dwa lata) oraz Azmoun. Przypomnijmy, że Irańczyk nie występował w fazie grupowej Ligi Europy. Nie znalazł się na liście UEFA w związku z ugodą podpisaną przez Romę z kontynentalną federacją, dotyczącą wydatków na kadrę i przychodów. W pierwszej części sezonu na liście UEFA nie figurował też Kristensen, który poza nią wciąż pozostaje. Jeśli chodzi o Ligę Europy, De Rossi preferuje na prawej flance Karsdorpa i Celika. Obok Duńczyka w fazie pucharowej Ligi Europy nie będzie mógł występować sprowadzony z Juventusu Huijsen.

W ostatnich dniach wiele mówiło się o tym kto trafi na nową listę A, na fazę pucharową. Wydawało się, że, ze względu na ugodę (casus Solbakkena sprzed roku czy też Azmouna oraz Kristensena z jesieni), zabraknie na niej na pewno Baldanziego. Tymczasem, jak podają media, w związku z relacjami UEFA z Friedkinami i wywiązywaniu się Romy z postanowień ugody, europejska federacja podarowała Giallorossim dodatkowy margines 12 mln euro, w odniesieniu do bilansu transferowego.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.