AS Roma
2:0
Sunderland AFC

Zwycięstwo na początek zgrupowania: Roma 2-0 Sunderland

Od zwycięstwa piłkarze Romy rozpoczęli serię sparingów, które rozegrają podczas zgrupowania w portugalskim Algarve. Giallorossi pokonali beniaminka Championship, Sunderland 2-0.

Po wczorajszym przybyciu do Portugalii, dziś podopieczni Mourinho zmierzyli się z Sunderlandem w swoim drugim meczu towarzyskim w ramach przygotowań do nowego sezonu. Ekipa z Rzymu pokonała Anglików 2-0 po bramkach Felixa i Zaniolo.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy zbyt wiele okazji. Jedyną sytuacją wartą odnotowania był strzał Smallinga, który trafił w słupek po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Po przerwie na boisku pojawił się min. Zaniolo. Napastnik Romy, którego przyszłość, jest wciąż niepewna, pokazał się z dobrej strony i w ’80 minucie podwyższył wynik meczu na 2-0. Asystę przy trafieniu zanotował Felix, który pięć minut wcześniej sam trafił do siatki.

Mourinho potwierdził grę trójką z tyłu, w spotkaniu skorzystał łącznie z 21 zawodników. Svilar był jedynym, który pozostał na boisku przez pełne 90 minut. Spokojny debiut nowego bramkarza, który tylko raz miał okazję się wykazać. Calafiori został ustawiony jako lewy środkowy obrońca, zmieniając w przerwie Ibaneza, zanim przeszedł na lewe wahadło w miejsce Zalewskiego, który przez pewien czas nosił opaskę kapitana. Pół godziny otrzymał debiutujący w barwach Romy, Celik. W sparingu wyłączeni z gry zostali piłkarze, którzy wrócili do treningów z opóźnieniem ze względu na mecze kadry, z wyjątkiem Manciniego, który wyszedł na boisko w ostatnim kwadransie.