AS Roma
3:0
UC Sampdoria

Zdanie wykonane. Giallorossi doganiają Inter: Roma 3-0 Sampdoria

Po dwóch porażkach z rzędu zespół Giallorossich wrócił na ścieżkę zwycięstw. Podopieczni Mourinho pokonali 3-0 Sampdorię.

Zespół Romy pokonał przedostatnią w tabeli Sampdorię i awansował na czwarte miejsce w tabeli, w oczekiwaniu na mecz Milanu, zrównując się punktami z Interem. Podopieczni Mourinho załatwili sprawę w drugiej połowie, po tym jak goście byli zmuszeni grać w dziesiątkę.

Pierwsza odsłona gry mogła wyglądać dosyć zaskakująco. To goście prowadzili grę, choć nie potrafili przekuć przewagi w jakąkolwiek sytuację do zdobycia bramki. Te miała Roma, a najlepszą zepsuł Wijnaldum, trafiając w słupek. Holender nie pomylił się po przerwie. W 57 minucie wykorzystał dośrodkowanie od Matica i dał Giallorossim prowadzenie 1-0. Wszystko działo się po tym, jak zespół Mourinho zepchnął rywala do defensywy, co było efektem czerwonej kartki, jaką otrzymał kilka minut wcześniej Murillo. W końcówce meczu Roma podwyższyła wynik. Najpierw Dybala wykorzystał rzut karnym po faulu na Wijnaldumie, a w ostatniej akcji meczu El Shaarawy pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza Sampy, po świetnym podaniu od Solbakkena. Teraz, w następny weekend, Pellegrini i spółka zagrają na wyjeździe z Torino.