Xhaka o braku porozumienia z Romą: Zapytajcie ich

Granit Xhaka, kapitan i lider reprezentacji Szwajcarii uczestniczącej w mundialu i bliskiej awansu do fazy pucharowej, w rozmowie z Corriere dello Sport opowiedział o niepowodzeniu transferu do Romy latem 2021 roku.

fot. © arsenal.com

Brak porozumienia z Arsenalem w sprawie transferu Granita Xhaki jest jednym z największych żalów Romy podczas kadencji Jose Mourinho.

Latem 2021 roku telenowela z Xhaką grana była niemal codziennie. Giallorossi uzgodnili już warunki kontraktu z piłkarzem, ale do potwierdzenia transferu zabrakło porozumienia z Arsenalem.

Temat przenosin kapitana reprezentacji Szwajcarii do wiecznego miasta ostatecznie upadł. Trener Kanonierów, Mikel Arteta, zmienił zdanie co do gracza i przekonał Xhakę, aby został liderem młodszych zawodników w klubie.

W rezultacie główny cel Mourinho dotyczący pomocy nie został zrealizowany, a Roma musiała zadowolić się innymi rozwiązaniami i wypożyczeniem w połowie sezonu Sergio Oliveiry z Porto, aby pomóc stołecznemu klubowi w dążeniu do pożądanego zwycięstwa w Lidze Konferencji.

Dzisiejsze wydanie Corriere dello Sport cytuje ostatnie komentarze Xhaki dotyczące jego nieudanego transferu do Romy: „Dlaczego nie dołączyłem do Romy? Zapytajcie ich.”

„Opowiem Ci o tym wszystkim innym razem, kiedy nie będziemy nagrywać” – kontynuował Xhaka. „Ale jeśli ich zapytasz (szwajcarskich kolegów – od red.), wiedzą jaka kryje się za tym historia”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • riss
  2 grudnia 2022, 15:31

  Xhaka, Ziyech czy Mahrez to dla mnie niespełnione marzenia transferowe. W zamian za to mamy takie przepłacone
  kwiatki jak Abraham czy Shick, którzy kosztowali górę siana a nic nigdy nie pokazali wielkiego. Piłkarze którzy sprawdzili się w lidze Angielskiej i mają wyrobioną markę w Romie mogą robić robotę przykład ostatnich lat Dzeko i Miki. Dlatego ja zawsze jestem zdania jak wydawać dużą kasę to na pewniaka a nie gwiazdę jednego sezonu. Trochę pogra, trochę się polansuje, a za rok na gościa nie da się patrzeć.

  • Omen
   3 grudnia 2022, 14:36

   Abraham? Za Mahreza i Ziyecha przyszli do nas wspomniany Szik oraz Pastore. Za Xhakę z kolei nie Abraham tylko nieplanowany Vina (po tym jak klub wcześniej niespodziewanie wyczyścił się z pieniędzy kupując za 20 baniek Szomurodowa xD). Abraham to bardziej miał nam pokryć utratę Dżeko.