Występ Pellegriniego w czwartek pod znakiem zapytania

Porażka w spotkaniu z Napoli to nie koniec problemów Romy. Giallorossi wypadli z pierwszej czwórki w lidze, a przed kluczowym spotkaniem w Europejskich Pucharach kadra zespołu jest zdziesiątkowana przez kontuzje. Nie wykluczone, ze w spotkaniu z HJK zabraknie również Lorenzo Pellegriniego.

fot. © asroma.com

Problemów kadrowych Romy ciąg dalszy. Po wczorajszej porazce z Napoli Mourinho będzie musiał liczyć się najprawdopodobniej z nieobecnością swojego kapitana w czwartek, w Lidze Europy. Kopniak w kostkę Pellegriniego, który otrzymał od Lobotki w 28 minucie spotkania pozostawił go na murawie Olimpico przez kolejnych 5 minut i był odczuwalny przez pozostała część spotkania, mimo natychmiastowej interwencji sztabu medycznego Romy.

Lorenzo zdołał dokończyć mecz, jednak jak ujawnił Mourinho, pod koniec meczu kapitan poprosił o zmianę ze względu na dodatkowy problem ze zginaczem. W tej chwili wątpliwe jest, by wystąpił w najbliższym czwartkowym wyjeździe do Helsinek, kluczowym meczu o dostęp do play-offów Ligi Europy, w którym Zaniolo będzie nieobecny z powodu dwudniowego zawieszenia nałożonego przez UEFA. Jeśli uraz Lorenzo nie zostanie wyleczony w 100 procentach, pozostanie w Trigorii. W środku pola będzie zatem sytuacja awaryjna.

Cristante oraz Camara zostaną zatwierdzeni. Pewne wątpliwości co do Matica, który nie zaczął wczoraj z powodu kontuzji: „Był dostępny, aby pomóc 10/15 minut”, wyjaśnił Portugalczyk. Karsdorp, który zakończył mecz z workiem z lodem na lewym kolanie, również nie wytrzymał 90 minut. „Nie mógł nawet usiąść pod koniec pierwszej połowy, bo inaczej kolano by mu spuchło” – wyjaśnił Mou. Roma wybierze się do Helsinek, aby walczyć o kluczowe 3 punkty pozlepiana plastrami.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • romomaniak
  24 października 2022, 17:15

  Hmm to może być właśnie ten czas aby dać szansę Bove, Tripiemu czy Volpato.
  Abraham przypadkiem nie narzeka na uraz? Dobrze żeby zagrał Shomurodov, bo ostatni dostateczny występ Anglik zanotował po wejściu z ławki

 • samber
  24 października 2022, 18:59

  Normalnie bym powiedział, że to ogromna strata, ale przy obecnej jego postawie nie widzę wielkiego problemu – takiego Pellegriniego jakim stał się ostatnimi czasy, łatwo będzie zastąpić. A jemu obejrzenie meczu z trybun może dobrze zrobić.

 • matekson
  24 października 2022, 21:31

  Niech zagraja Patricio- Vina Mancini Kumbulla Ibaniez Spina – Cristante Camara Bove – Belotti Shomurodov

 • Piotrek81
  25 października 2022, 16:45

  Wychodzi wspaniałe rotowanie zawodnikami

  • samber
   25 października 2022, 18:02

   W sumie masz rację. Pellegrini prawie od początku sezonu nie jest w pełni zdrowy, nawet z reprezentacji go cofnęli, ale u Mou musi grać. Przypomina mi się Pjanić który u nas ledwo truchtał po boisku, a trener wiecznie mówił że nie jest zdrowy i się poświęca. Ale jaki to ma snes? Czy naprawdę chorego Pellego nie ma kim zastąpić? Czy nie więcej korzyści będzie jak zagramy dwa mecze bez niego, aby wrócił w pełni zdrowy? To nie są łatwe decyzje, ale niedoleczony uraz to zawsze da kontuzję – to tylko kwestia czasu.