Wysoka porażka Primavery: VERONA – ROMA 5-2

Kiedyś rywali biła tak Primavera Romy, teraz rywale biją młodzieżowy zespół Giallorossich. Podopieczni Guidiego przegrali 2-5 z Veroną.

Nie pomogli Missori, Faticanti czy Majchrzak, już po debiucie w seniorskim zespole, ani powoływani już Silva, Oliveras czy Pisilli. Zespół Primavery Giallorossich poległ w Weronie, tracąc pięć bramek. Trzecia w tabeli Roma przegrała siódmy mecz w sezonie i traci już pięć punktów do liderującego Lecce, które ma dodatkowo mecz więcej do rozegrania.

Zespół Guidiego, który wyhamował wyraźnie w 2023 roku, przegrywał 0-2 już po 6 minutach gry. W 27 minucie gola kontaktowego mógł zdobyć Faticanti, ale jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Verony. Gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole przed przerwą, a na 5-0 podwyższyli w 49 minucie spotkania. Romę było stać tylko na dwukrotną odpowiedź. W 67 minucie karnego wykorzystał Pisilli, a w 76 z jedenastki trafił Louakima.