0:1
AS Roma
AS Roma

Wilki lepsze od Kogutów: Tottenham – Roma 0:1

Giallorossi wygrywają w meczu o Puchar I-Tech w Hajfie, dominując w pierwszej połowie nad drużyną Conte. Mourinho wyszedł na spotkanie najmocniejszym składem. Debiut w nieoficjalnym meczu od pierwszych minut zaliczył Dybala.

„Kiedy zaczynają się poważne problemy, silni ludzie zaczynają działać”. I zwyciężać. Z najbardziej wymagającym przeciwnikiem sezonu przygotowawczego, Roma po trzech kolejnych meczach bez wygranej, pokonała Tottenham 1-0.

Dla drużyny prowadzonej przez Antonio Conte była to pierwsza porażka przed sezonem. Autorem zwycięskiej bramki był Roger Ibanez, który wykorzystał dośrodkowanie Paulo Dybali z rzutu rożnego.

Mecz z Tottenhamem był przedostatnim testem w precampionato. Za tydzień, już na Olimpico, Giallorossi zagrają z Szachtarem. Częściowy dochód ze spotkania przeznaczony zostanie na pomoc Ukrainie.

• majkel
    30 lipca 2022, 22:54

Pierwsza połowa spoko. Druga taka sobie. Momentami jak Totki przycisnęły to ratowaliśmy się w ostatnim momencie jakimiś desperackimi próbami. Z jednej strony fajnie, że nie było z tego bramek, z drugiej, za dużo pozwalaliśmy.

Imo szykuje się najdziwniejszy sezon od lat. Przy takiej ilości meczów, szybszym startem sezonu, idiotycznym Mundialem, który rozwali rozgrywki ligowe, wygra ten nie teoretycznie "najlepszy" tylko ten, co najlepiej przygotuje zespół do tego sezonu. I patrząc na nasze ruchy, powoli się do tego przygotowujemy. Jeszcze jak przyjdą Wijnaldum i Belotti to będziemy mieli dość szeroką kadrę i awans do LM nie będzie celem, a obowiązkiem.

• majkel
      30 lipca 2022, 22:57

w ogóle, zwróciliście uwagę, jak te koszulki "piją wodę"? Wyglądało to tragicznie, jakby były brązowe. Nike w sezonie 16/17 odwaliło podobną kaszanę.

• volt17
      31 lipca 2022, 09:31

Niby dużo pozwalaliśmy, a końcowo ofensywa złożona z Kane'a, Sona czy Richarlisona miała tylko jedną setkę: główkę Kane'a. To co mi się podoba w tej obronie to, że w końcu jest asekuracja. Jak ktoś objeżdżany, to drugi bądź trzeci wyjaśnia sytuację, chociażby w ostatniej chwili.

• SzpilaCz
      31 lipca 2022, 15:22

Podobnie piły też wodę te z sezonu 13/14 bez sponsora technicznego. Piękne były, ale Maicon całe mecze upocony w nich biegał.

• grigorij1863
    31 lipca 2022, 00:09

Ktos sie orientuje czy wszystko w porzadku z Nicola?

• volt17
      31 lipca 2022, 09:30

Jeżeli to faktycznie kostka, to trzeba poczekać aż trochę opuchlizna zejdzie nim uda się ocenić. Po meczu samodzielnie podszedł do kibiców rzucić koszulkę.

• nicola59
    31 lipca 2022, 00:15

Jak dobrze, że od następnego sezonu będziemy mieć stroje Adidasa. NewBalance dziś to była jakaś prowokacja, te koszulki odprowadzały wodę gorzej niż Lazio sprzedawało karnety.

• Adamus
    31 lipca 2022, 00:26

Wielka Roma znów zwyciężyła :) pozdro dla marud co płaczą po sparingach

• Konrad Budynek
    31 lipca 2022, 17:36

Nie uważacie, że Belotti może się okazać ważniejszym wzmocnieniem, niż tylko zmiennikiem? Że Abraham gra trochę pralitycznie w trakcie trakcie meczów sparingowych, że mógł się lepiej zachować w kilku sytuacjach?

31 lipca 2022, 17:37

Paralitycznie*

31 lipca 2022, 23:16

Narazie gra tak se, ale tak naprawde bedziemy cos wiedziec na temat jego formy dopiero po meczu z salernitana