Wijnaldum w Rzymie!

Zgodnie z doniesieniami dziennikarzy z godzin południowych, Wijnaldum wylądował przez godziną 18 w Rzymie. Roma zapłaci 2 mln euro za wypożyczenie piłkarza i zachowa prawo do wykupu za 8 mln. Jutro testy medyczne i podpis pod kontraktem.

fot. © en.psg.fr

Kolejny „mocny” transfer dochodzi do skutku. Po zatrudnieniu Paulo Dybali Giallorossi są o milimetry od angażu Georginio Wijnalduma. Po trwających dwa tygodnie negocjacjach, Holender w końcu wylądował w Rzymie i pozostają tylko testy medyczne i podpisanie umowy z ekipą Giallorossich.

Potwierdziły się tym samym doniesienia, które zaserwował jako pierwszy Filippo Biafora, na temat zarezerwowanego prywatnego lądowania na Ciampino na 17:15. Ostatecznie samolot z Wijnaldumem na pokładzie wylądował na rzymskim lotniku o 17:57. Wszystko relacjonowali wcześniej dziennikarze. Prywatny samolot Friedkinów ruszył w południe z Londynu i wylądował najpierw w Rotterdamie, skąd zabrał rodzinę gracza. Następnie wyleciał do Paryża, gdzie na pokład wsiedli ex piłkarz Liverpoolu i jego agenci. Tuż po 17:55 Wijnaldum wylądował na Ciampino, a po opuszczeniu terminalu gorące przywitanie zafundowało około 500 kibiców. Gracz opuścił lotnisko i udał się do Trigorii. Jutro przejdzie testy medyczne w Villa Stuart i podpisze umowę z Romą.

Zdaniem Filippo Biafory i Gianluci Di Marzio Roma zapłaci 2 mln euro za roczne wypożyczenie, a po sezonie będzie miała prawo do wykupu Holendra za 8 mln euro. Giallorossi mają zapłacić około 5 mln euro za rok gry piłkarza w Rzymie. Wypłata za lipiec poszła już na konto Wijnalduma, a on sam zrezygnował również z około 800 tysięcy euro. Dlatego PSG zapłaci pozostałą sumę z umowy, która przewidywała wstępnie 7 mln euro stałej wypłaty i 3 mln bonusów.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Werewolf
  4 sierpnia 2022, 19:07

  Poczekajmy na wszystkie oficjalki, ale póki co te warunki za każdym razem wyglądają 100x lepiej niż wszystkie gwałty za Dżejmsa. Pinto mistrz!

 • rezunn86
  4 sierpnia 2022, 19:15

  Świetny transfer na bardzo dobrych warunkach , takie trochę nie w naszym stylu te mercato.
  Forza!!

 • Canis
  4 sierpnia 2022, 19:52

  Taki gracz i jeszcze za ćwiercdarmo to złoty interes.

 • Ved
  4 sierpnia 2022, 21:01

  Będę pod dużym wrażeniem, jeżeli te warunki transferu się potwierdzą. Ryzyko dla nas praktycznie żadne, kwota wykupu też niewygórowana.

 • samber
  4 sierpnia 2022, 23:01

  Tak, warunki są rozsądne. Fajnie że Pinto nie pękł przed PSG, tylko twardo negocjował, bo chyba tak musiało być. Poprzednie okienko było prowadzone inaczej, na jakieś eksperymenty. Teraz bierzemy piłkarzy z realnymi dokonaniami i co ważne zdolnymi do gry. Ale tak ich kontraktujemy abyśmy mogli się wykaraskać finansowo w przypadku wpadki i braku LM. Odważnie ale mądrze. Podoba mi się to.

 • grazynski
  4 sierpnia 2022, 23:19

  Ja odnoszę wrażenie że Friedkin i Pinto przy Palottcie i Monchim to jak Zbigniew Wodecki przy Zenku Martyniuku. Inny poziom zarządzania i choreografii.

 • Totnik
  5 sierpnia 2022, 07:19

  Molto bene