Wijnaldum-Roma, ruchy Friedkina

W tym tygodniu powinna rozstrzygnąć się przyszłość Georginio Wijnalduma. Do negocjacji mających na celu sprowadzenie piłkarza do Rzymu, według relacji CdS, włączył się sam Dan Friedkin.

fot. © asroma.com

Corriere dello Sport (R. Maida) – Wysiłek finansowy połączony z dyplomatyczną wirtuozerią. Roma naciska na Georginio Wijnalduma, pomocnika, który w myślach Mourinho zajmie miejsce Mkhitaryana, i polega na prezydencie Friedkinie, by przełamać impas z Paris Saint-Germain.

Relacje między dwoma prezydentami są doskonałe, scementowane poprzez synergiczną pracę w ramach ECA w zdecydowanym kontraście do stworzenia Superligi. Ponadto Luis Campos, dyrektor sportowy wybrany przez Nassera Al-Khelaifiego do podniesienia PSG, nieustannie konfrontuje się z Mourinho i Tiago Pinto po portugalsku.

Wydaje się, że w tym tygodniu umowa może dotrzeć do mety, ponieważ wszystkie trzy elementy są zgodne co do transferu: dwa kluby plus zawodnik, który już powiedział „tak” Romie.

Przeszkoda do złożenia podpisów jest ekonomiczna. Wijnaldum zarabia około 9 milionów. To tutaj Dan Friedkin musi interweniować, prosząc konsekwentnie PSG o wspólną wypłatę wynagrodzenia (około 50%) i akceptację wypożyczenia z prawem do wykupu, by rok później ponownie omówić przyszłość Wijnalduma, którego umowa wygasa w 2024 roku. Na razie nie osiągnięto porozumienia.

Z kolei jak podaje Liverpool Echo, do walki o podpis Wijnalduma włączył się Everton. Na ten moment Roma jest na prowadzeniu mając w garści zgodę piłkarza na transfer.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • koston
  25 lipca 2022, 16:38

  Jestem pozytywnie nastawiony do tego transferu. Właściwie nasze ryzyko jest minimalne przy takich warunkach. Jestem tylko ciekaw jak będzie wyglądała ta opcja wykupu i na jakich warunkach. Chłop niby ma 31 lat, ale z drugiej strony to klasowy zawodnik, który może jeszcze spokojnie 3-4 sezony na wysokich obrotach pograć (oczywiście mocno teoretycznie, bo w życiu to różnie bywa).

 • Omen
  25 lipca 2022, 16:44

  Bez kitu, Friedkinowie są fenomenalni! Pan Sensi byłby zadowolony 💖

  • Totnik
   26 lipca 2022, 07:48

   Fenomenalny to był Franco. Pożyjemy zobaczymy narazie wyraźna poprawa jakości względem poprzedniego "prezydenta"

 • jamtaicho
  25 lipca 2022, 18:06

  Friedkienowie rozsiewają pozytywną aurę okraszoną trofeum, 3x tak

 • riss
  25 lipca 2022, 19:14

  Jak przyjdzie do nas Giorginio to czysto na papierze skład nasz wyglada dosyć mocno, może nie na mistrza, ale spokojnie na TOP4.

 • oneplus
  25 lipca 2022, 21:23

  A co z Isco? Bez kontraktu, jak na nasze standardy piłkarski top i mocne nazwisko.

  • jamtaicho
   25 lipca 2022, 22:01

   Czytałem, że on nie chce z Hiszpanii wyjezdzac