Wijnaldum nie godzi się na niższe zarobki

Wciąż nie ma porozumienia między Romą i PSG. Zdaniem Le Parisien Wijnaldum nie godzi się na obniżenie podstawowych zarobków, które gwarantuje mu umowa z francuskim klubem.

fot. © en.psg.fr

Trwa przeciąganie liny między Romą i PSG w sprawie ewentualnych przenosin Georginio Wijnalduma do Rzymu. Wbrew temu, o czym donosiły wcześniej media, według La Parisien, Holender nie godzi się na obniżkę zarobków. 

Gracz miał zrezygnować już wcześniej z jednego z bonusów, 800 tysięcy euro, które przysługują mu za rozegranie pierwszego spotkania w sezonie ligowym. W grze pozostaje zatem 7 mln euro podstawy, jakie ma gwarantowane w umowie w paryskim klubie. Według włoskiej prasy Giallorossi mieliby zapłacić 65% z tej kwoty, a pozostała część, około 2,5 mln euro, pozostałaby na barkach PSG. Problem w tym, że porozumienia nadal nie ma. Według Il Romanista, Luis Campos, dyrektor sportowy francuskiego klubu, wciąż zmienia warunki transferu. Kością niezgody ma być też formuła transferowa. Roma chce wypożyczenia z prawem do wykupu za 10 mln euro, a Paryżanie żądają przymusu kupna po sezonie. Przy tej opcji Giallorossi mają się godzić na 6 mln euro. Sytuacja jest dynamiczna. Jedynym, co wiemy na pewno, jest fakt, że Wijnaldum jest na ten moment graczem PSG, choć pełni tam obecnie podobną rolę do tej jaką mają w Romie Diawara, Villar czy Kluivert.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  2 sierpnia 2022, 13:02

  O, ludzie. Transfer się przeciąga, kluby nie potrafią się dogadać, to teraz wchodzimy z nowym tematem, bo zrobiło się nudno: Wijnaldum nie zgadza się na obniżenie zarobków. Jedziemy dalej :)

 • riss
  2 sierpnia 2022, 13:04

  To bierzmy Torreire

  • abruzzi
   2 sierpnia 2022, 13:57

   Torreira grał dobrze w piłkę jeden rok i to było cztery lata temu. Chyba to nie przypadek, że sięga po niego teraz tuz z Turcji?

   Mam nadzieję, że nauczyli się już w tym klubie na przeszłości ściągać jednosezonowców. To nawet już nie jest jednosezonowiec tylko "wyjaśniony" sezonowiec.

  • Milanista92
   3 sierpnia 2022, 01:29

   Takie same tuzy jak i Roma :P.

 • Adamus
  2 sierpnia 2022, 14:53

  Od początku mówiłem że to zwykły najemnik, niech gnije w tym P$G! A tfu!

 • sampel44.
  2 sierpnia 2022, 18:18

  Jak to ma być powtórka jak z Pastore albo z Zombim to niech sobie grzeje ławę gdzie indziej. Pan piłkarz.

 • abruzzi
  2 sierpnia 2022, 18:51

  Chłop jakąś tam jakość posiada, albo posiadał w Liverpoolu. Trochę nie jego problem, że tyle dostał w PSG. Z drugiej strony powinien przyjść po rozum do głowy, że w wieku 31 lat i będąc już nie tak pożądanym jak jeszcze kilka lat temu, powinien się zgodzić jednak na obniżkę by grać, bo kurdę nie znajdzie klubu w Europie, który przystanie na taką płacę dla 31-latka, którego w poprzednim klubie nie chcą. On w Liverpoolu zarabiał 6 mln euro.

  • abruzzi
   2 sierpnia 2022, 18:52

   Gdzie są tacy piłkarze jak Seydou Keita, który po sytych kontraktach, mając swoją kartę w ręku, przystał u nas na 1,2 mln euro, żeby po prostu zwyczajnie grać?

 • WojtekYNWA
  3 sierpnia 2022, 10:30

  Materialista!! Dobrze że poszedł od nas, nie lubiałem tego holownika z zaciagnietym hamulcem. Ja bym odradzał taki transfer, 32 lata i zawodnik ni to 6 nie 8 a tym bardziej nie 10