Wieść rzymska niesie: transferowy „Pudelek”

Bournemouth może sprowadzić Tammy'ego Abrahama z Romy, a klub z Rzymu rozważa pozyskanie Daniela Maldiniego z Milanu i Simona Banzy ze Sportingu Braga. Rui Patricio opuszcza Romę po trzech sezonach.

Bournemouth może sprowadzić Abrahama z Romy

Bournemouth, które niedawno mianowało byłego dyrektora generalnego Romy Tiago Pinto swoim nowym dyrektorem sportowym, może w najbliższych tygodniach zgłosić się po napastnika Romy Tammy’ego Abrahama. Napastnik, który jest coraz częściej łączony z odejściem z Włoch, niewiele grał w tym sezonie po powrocie po długiej nieobecności z powodu kontuzji więzadła krzyżowego przedniego. Sprzedaż Abrahama byłaby korzystna dla Romy, ponieważ zwolniłaby miejsce na liście płac klubu i przyniosłaby przychody na sfinansowanie przyszłych transferów.

Milan ustalił cenę za Maldiniego, Roma zainteresowana

Milan ustalił cenę odstępnego w wysokości 5 mln euro za Daniela Maldiniego, który jest łączony z Romą po zakończeniu wypożyczenia w Monzie. Giallorossi przeprowadzili już kilka zapytań, aby poznać intencje Milanu. Monza chciałaby zatrzymać zawodnika, ale Milan najprawdopodobniej sprzeda go temu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Na razie nie trwają żadne negocjacje, ale Roma nadal jest zainteresowana 22-letnim pomocnikiem.

Roma zainteresowana Simonem Banzą ze Sportingu Braga

Roma otrzymała ofertę pozyskania Simona Banzy, gwiazdy Sportingu Braga. Klub intensywnie poszukuje zastępców dla Romelu Lukaku i Tammy’ego Abrahama, którzy mają opuścić drużynę tego lata. Nowy dyrektor sportowy Romy, Florent Ghisolfi, już rozpoczął rozmowy. Podczas negocjacji dotyczących Jeremiego Bogi z Nicei, Ghisolfi zaproponowano usługi 27-letniego Banzy, którego zna z czasów wspólnej pracy w Lens. Banza ma za sobą imponujący sezon w portugalskiej lidze, zdobywając 21 bramek i notując 4 asysty w 28 meczach.

Rui Patricio opuszcza Romę po trzech sezonach

Rui Patricio, po trzech sezonach w Romie, zostanie wolnym zawodnikiem pod koniec czerwca. Klub nie podjął rozmów o nowej umowie, co umożliwia bramkarzowi swobodny wybór nowego zespołu po EURO 2024. Patricio, który pożegnał już kolegów i sztab, szuka nowego klubu z pomocą agenta Jorge Mendesa. W barwach Romy rozegrał 129 meczów i zdobył Ligę Konferencji w 2022 roku.

Komentarze

 • takitam
  30 maja 2024, 08:53

  „ Bournemouth może sprowadzić Abrahama z Romy”.
  Może, ale nie musi i dlatego nie sprowadzi.

 • kma
  30 maja 2024, 09:13

  A gdzie plotki o Jonathanie Davidzie, Di Lorenzo i Bellanovie? xD
  Czy odkleiki wyzszego poziomu juz nie publikujemy? :D

  • Malinek
   30 maja 2024, 09:45

   A co, uważasz te transfery za nierealne? David może tak, ale Di Lorenzo i Bellanova (szczególnie ten drugi) są w zasięgu.

  • kma
   30 maja 2024, 10:10

   @Malinek, będę pozytywnie zaskoczony jak na kogos sensownego wydamy >30 mln

 • samber
  30 maja 2024, 11:51

  Inni podają, że Leicester pyta o Abrahama. I pewnie będą Angole z różnych klubów pytać, pytanie co z tego wyniknie. Niech by dale z 20 mln to dla nas już idzie na plus.

  • matekson
   30 maja 2024, 12:53

   Jakie 20, za młodego Anglika ? 40 najbidniej.

  • samber
   30 maja 2024, 13:02

   nie dadzą 40 bo każdy widzi co on obecnie gra. Do tego wszyscy wiedzą, że w Romie go nie chcą, a sam zawodnik od początku trzęsie się żeby wrócić na wyspy.