Wieść rzymska niesie: ploty, plotki, ploteczki

Cagliari chce pozyskać Shomurodova, ale negocjuje z Romą niższą cenę. Roma rozważa Koné i Bakkera, a przyszłość Abrahama jest niepewna.

fot. © asroma.com

Cagliari negocjuje z Romą stały transfer Eldora Shomurodova

Cagliari rozważa możliwość pozyskania na stałe napastnika Romy, Eldora Shomurodova. Reprezentant Uzbekistanu spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Cagliari, gdzie w 22 występach zdobył 3 bramki. Klub z Sardynii jest jednak niechętny do aktywowania opcji wykupu za 9 milionów euro, ustalonej przez Romę przed rokiem. Według Calcio Casteddu, Cagliari poprosiło Romę o zniżkę i ma nadzieję na renegocjację warunków umowy, zwłaszcza że zainteresowanie zawodnikiem wykazuje także Parma.

Roma zainteresowana pomocnikiem Watfordu, Ismaëlem Koné

Roma planuje wzmocnić swoją linię pomocy przed następnym sezonem, a jednym z głównych celów transferowych jest Ismaël Koné z Watfordu. Trener Daniele De Rossi skrytykował obecne opcje w pomocy, podkreślając potrzebę zawodnika typu box-to-box z umiejętnościami strzeleckimi. Koné, który zdobył 4 bramki i 3 asysty w 42 meczach w Championship, został zaproponowany Romie podczas rozmów o Jonathanie Davidzie z Lille. Roma jest szczególnie zainteresowana młodym Kanadyjczykiem i będzie kontynuować jego obserwację.

Mitchel Bakker na celowniku Romy w letnich wzmocnieniach

Roma planuje dużą przebudowę skrzydłowych tego lata i przygląda się Mitchelowi Bakkerowi z Atalanty jako potencjalnemu wzmocnieniu. Klub zamierza rozstać się z zawodnikami, takimi jak Spinazzola, Karsdorp, Kristensen i Celik, co wymaga pozyskania nowych graczy. Trener Daniele De Rossi planuje grać w systemie 4-3-3 i priorytetem są zawodnicy z szybkością i techniką. Mitchel Bakker, który ma za sobą niespójny sezon z 20 występami i jednym golem, jest jednym z kandydatów do wzmocnienia zespołu.

Tammy Abraham w niepewnej sytuacji: Roma analizuje opcje

Roma rozważa przyszłość Tammy’ego Abrahama, który coraz częściej jest łączony z odejściem z klubu. Angielski napastnik, który dołączył do Romy w 2021 roku, był ograniczony przez kontuzję kolana w ubiegłym roku. Po powrocie do drużyny nie zdołał się przebić do podstawowego składu i zakończył sezon zaledwie jednym golem na koncie. Klub próbuje sprzedać Abrahama latem, ale Il Tempo donosi, że niewiele drużyn jest zainteresowanych, zwłaszcza ze względu na jego wysoką pensję w stosunku do obecnego dorobku i ostatnich występów.

Komentarze

 • Raszid
  2 czerwca 2024, 20:27

  Ten Kanadyjczyk z Lille to byłaby moim zdaniem świetna sprawa. Chociaż nazwisko trochę z dziedziny sci-fi. Chyba, że w kredo na 30 lat. 🤔

 • Canis
  2 czerwca 2024, 20:31

  Ważne żeby Abraham odszedł. Kupić, to się zawsze kogoś lepszego kupi.

 • PunioLP
  3 czerwca 2024, 08:50

  Tammy udowodnił w pierwszym sezonie jakim jest kocurem. Po dobrym okresie przygotowawczym wróci do dawnej formy. sprzedanie go w tym momencie to potężna strata kapitałowa względem tego za ile go kupiono. Poczekajmy

 • cubus
  3 czerwca 2024, 11:07

  Abraham jak grał i był zdrowy to strzelał, historia sprowadzania napastników do Romy zdecydowanie nie jest usłana cudownymi debiutami więc byłbym raczej ostrożny pakując się w nowy sezon z totalnie nowa ofensywa …