Weston McKennie: “Mój idol? Francesco Totti.”

Pomocnik Juventusu, Weston McKennie, udzielił ostatnio wywiadu, w którym odniósł się do początku swojej kariery w Teksasie, pobytu w Niemczech i Juventusie, a także swojego idola z dzieciństwa – legendy Romy, Francesco Tottiego.

fot. © juventus.com

Francesco Totti jest jednym z mistrzów, którzy przeszli do historii, kochany i szanowany we Włoszech, a także w innych zakątkach świata.

Wiele dzieci i nastolatków zainspirowało się Il Capitano, niektórzy z nich zostali nawet zawodowcami, a nawet grają na mundialu. Tak jak Weston McKennie, który opowiedział kilka słów o legendzie Romy w przerwie od meczów reprezentacji U:SA w Katarze.

„Mój idol? Francesco Totti” – powiedział McKennie dla Kwik Sports po ukończeniu treningu w Doha.

„Totti był moim ulubionym piłkarzem w czasach dzieciństwa, ale nigdy nie próbowałem go naśladować. Po prostu staram się być sobą, takim piłkarzem, jakim jestem. Miałem ulubionych piłkarzy, ale nie oglądałem zbyt wiele sportu”.

„Miałem fizjoterapeutę, który pracował w Romie i pomógł mi zrealizować moje marzenie o koszulce z autografem. Totti przyszedł kiedyś do Juve i przyniósł mi ją, a ja nie mogłem w to uwierzyć”.

Weston McKennie był w ostatnim miesiącach łączony z Romą. Niektóre media sugerowały, że amerykański pomocnik mógłby być częścią operacji mającej na celu sprowadzenie Nicolo Zaniolo do Turynu.

Co ciekawe, (i co w sumie nie powinno być żadną tajemnicą), McKennie nie jest jedynym piłkarzem, którego idolem jest Francesco Totti. Również Christian Eriksen w niedawnym wywiadzie wyraził swój podziw dla legendarnego kapitana Romy i jego wpływ na styl gry byłego gracza Tottenhamu.

„Dorastając miałem dwóch idoli” – powiedział Eriksen. „Francesco Totti był jednym z nich, ponieważ grałem nim w Football Managerze, a kolejnym z nich był Laudrup. Michael Laudrup. Tylko dlatego, że był Duńczykiem i podobał mi się jego styl”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  2 grudnia 2022, 17:29

  Ciekawe kim teraz z Romy inspirują się dzieciaki 🤔

  • riss
   2 grudnia 2022, 18:58

   Jak to kim Tottim :)

  • Omen
   3 grudnia 2022, 14:40

   Pewnie inspirowaliby się Salahami, Lamelami, Marquinhosami, Rudigerami i innymi Alissonami ale my takich gości wolimy po jednym dobrym sezonie sprzedać, więc Roma pewnie niewiele ma dziś do zaoferowania chłopakom szukającym w młodym wieku punktu odniesienia. No może Dybała.

  • Totnik
   3 grudnia 2022, 19:34

   Czasy są smutne. Najpierw odpalają Fife i jak tam ktoś jest fajny staje się idolem …

 • robb182
  3 grudnia 2022, 09:20

  już się uśmiecha do innych klubów na wypadek degradacji do serie B

  • irekxsoberxASR
   3 grudnia 2022, 10:32

   Ostatnio był z nim nawet jakis reel na instagramie na profilu Romy

  • riss
   3 grudnia 2022, 11:21

   Niech się uśmiecha, piłkarz młody i sporo potrafi w pomocy. Przy takiej impotencji w naszej drugiej lini Weston zrobiłby różnice w środku pola.

 • Totnik
  4 grudnia 2022, 14:03

  Mój idol to też Totti, dobrze gada