Umowa Smallinga o krok, agent Dybali w Rzymie

Dziś finał sezonu. Po nim najbliższe tygodnie i miesiące będą stały pod znakiem mercato.

fot. © asroma.com

Nie tylko zakupy i sprzedaże, ale też nowe umowy. Po nie w obozie Giallorossich stoi kilku piłkarzy, a na czele znajduje się bez wątpienia Chris Smalling.

Jak podaje Gazzetta dello Sport, agent piłkarza był wczoraj w Trigorii, aby dopiąć ostatnie szczegóły nowego kontraktu przed wylotem Anglika na wakacje. Były obrońca Manchesteru United ma podpisać umowę do 2025 roku i zarabiać 3,5 mln euro netto za sezon gry.

Ten sam dziennik podaje, że w Rzymie wylądował agent Dybali, Jorge Antun. Dziś pojawi się na Stadio Olimpico, a w przyszłym tygodniu spotka się z Tiago Pinto, aby pomówić o przyszłości swojego podopiecznego. Argentyńczyk ma w umowie klauzulę 12 mln euro na zagranicę, ale może ona zostać anulowana, o ile Roma da mu podwyżkę z aktualnych 4,5 do 6 mln euro netto. Oczywiście ostatnie słowo będzie należało do gracza. Podobnie wyglądają warunki, jeśli chodzi o oferty z Włoch, ale tutaj wystarczy blokada poprzez podwyżkę ze strony Romy.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • RobAs
  4 czerwca 2023, 22:00

  Smaldini dobrze że zostanie, co do Dybali to nie jestem pewien czy to dobry deal jeśli zostanie za 6mln netto przy jego podatności na kontuzje… Z drugiej strony samo to że zostanie może też wpłynąć pozytywnie na morale całego zespołu…

 • samber
  5 czerwca 2023, 00:16

  Niestety nie uda nam się sprowadzić napastnika jakości Dybali nawet za 6 mln rocznie, że o jakimś odstępnym i opłaceniu agenta nie wspomnę. Wiadomo też, że z takim zdrowiem Dybali nie będzie łatwo znaleźć klub który zadowoli jego ambicje. Może więc Roma jest "skazana" na Dybalę, a Dybala na Romę. On nam w tym sezonie i tak wiele pomógł, chociażby dziś kiedy się nie obsrał przy karnym i rąbną z odpowiednią siłą i precyzją.

 • krainawilka
  5 czerwca 2023, 09:44

  To co się ogólnie obserwuje w Romie pod kątem transferów, to nie wiem czy jest inna tak topowa drużyna która popełnia takie babole… Belotti, Camara, Wijnaldum, Svilar, Celik, Solbakken – to tylko przykłady z ostatniego sezonu. Ktoś tam w ogóle ma pojęcie o rynku, czy to na zasadzie chybił trafił? Umówmy się, w ostatnich latach jeśli ktoś z topowym nazwiskiem przychodzi do Romy, to od razu wiadomo, że coś z nim jest nie tak, taka prawda.

  • buker7
   5 czerwca 2023, 10:10

   Belotti – Przychodził na zmiennika. Kto mógł wiedzieć że gość całe wakacje trenował tylko odbiór i wślizgi.
   Wijnaldum – Złamana noga. Wrócił po kontuzji, ale już nie Wijnaldum tylko jakiś przebieraniec.
   Svilar – Mimo wszystko ciężko mi go ocenić.
   Celik – Dramat.
   Solbakken – Chyba tu liczono na norweskiego Kvaratskhelie. Przyszedł norweski Ibarbo.
   Camara – Brano na szybko za połamanego. Bardziej nadaje się do Salernitany niż do Romy.

   Pamiętaj że przyszedł Dybala i tym transferem zszokowaliśmy cały piłkarski świat, aczkolwiek tu zasługa chyba bardziej Mourinho.

   Chyba mocno średnie to okienko ;)

  • RomanoItaliano
   5 czerwca 2023, 10:29

   Topowa drużyna , Roma – wybierz jedno :)

  • samber
   5 czerwca 2023, 23:19

   Belotti zawiódł i to mocno – zobaczymy czy się z nim dogadają na następny sezon, bo warunki to raczej trzeba by trochę zmienić. Wijnaldum to nie był błąd pod względem technicznym, ale co do strategii. Spodziewano się że przyjdzie Gini i nam ogarnie pomoc, nie mieliśmy jakiegoś planu B i jak on się sypnął i okazało się że się już w tym sezonie do niczego nie nadaje, to zostaliśmy z tym co mieliśmy. A wszyscy wiedzieliśmy, ze potrzebujemy kogoś kto środek uspokoi, umie przytrzymać piłkę, zmienić rytm akcji. Koncepcja środka się posypała. Reszta nazwisk to byli ludzie po których nikt się wiele nie spodziewał – racja, to nie są zawodnicy na topową drużynę, ale na nasz budżet to już tak.