Transferowy rollercoaster: Chiesa do Romy, Abraham do Juventusu?

W Rzymie i Turynie huczy od plotek transferowych: Roma zainteresowana Chiesą, a Juventus śledzi Abrahama. Czy dojdzie do wymiany między tymi dwoma klubami Serie A?

fot. © asroma.com

Ostatnie dni przyniosły ciekawą dynamikę na rynku transferowym Serie A, a na horyzoncie pojawiła się intrygująca możliwość wymiany napastników między Romą a Juventusem. Federico Chiesa, będący na celowniku De Rossiego, może zamienić Turyn na Rzym, podczas gdy Juventus nieśmiało sugeruje zainteresowanie Tammy Abrahamem.

Ghisolfi, działając w imieniu Romy, intensywnie analizuje możliwości sprowadzenia Chiesy. Z drugiej strony, Juventus zaczyna dostrzegać potencjał Abrahama jako alternatywy dla Dusana Vlahovicia. Thiago Motta, który niedawno opuścił Bolonię, widzi w Abrahamie wartościowe wzmocnienie swojej ofensywy.

Angielski napastnik, mający 27 lat, znalazł się na liście transferowej Romy, która nie widzi w nim kluczowego gracza na przyszłość. Początkowo Ghisolfi spodziewał się zainteresowania z Premier League, jednak brak konkretnych ofert z tamtego kierunku skłonił włoskich gigantów do ponownego przemyślenia strategii. Najpierw swoje zainteresowanie wyraził Milan pod wodzą Fonseki, teraz do gry wchodzi Juventus, pokazując, że Abraham mimo niedawnej kontuzji i przeciętnego sezonu nadal ma swoje uznanie.

Plan Giuntoliego jest jasny: wypożyczenie z opcją wykupu. Jednak Roma stanowczo domaga się pełnej sprzedaży za 30 milionów euro. Ta kwota wydaje się być barierą, ale kto wie, może obie strony znajdą kompromis? Wyobraźmy sobie scenariusz, w którym Chiesa trafia do stolicy Włoch, a Abraham staje się nową bronią w arsenale Motty. Takie roszady z pewnością dodałyby kolorytu nadchodzącemu sezonowi Serie A.

Czy taka wymiana dojdzie do skutku? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – jeśli Chiesa i Abraham zmienią barwy klubowe, będziemy świadkami jednej z ciekawszych historii tego lata.

Komentarze

 • edemon
  6 lipca 2024, 15:39

  Sensowna wymiana, do tego jeszcze osłabimy rywala :)

  • rafo
   6 lipca 2024, 15:41

   🙂👍

  • majkel
   6 lipca 2024, 16:26

   :)

  • Totnik
   6 lipca 2024, 19:09

   👍😁

 • majkel
  6 lipca 2024, 16:26

  Wkraczamy w najlepszy moment mercato na pełnej… Na EURO nie ma już 3 meczów dziennie, coraz większe przerwy, to trzeba napełniać rubryki plotami z kosmosu. Abraham w Juve… Kto to wymyślił? :D

  • rafo
   6 lipca 2024, 17:14

   La gazzetta.. :)

  • Canis
   8 lipca 2024, 00:37

   Wiadomo, ci z Mediolanu, to zawsze najgorzej życzą Juventusowi 😄

 • Totnik
  6 lipca 2024, 18:18

  Hahaha 😁

 • Canis
  6 lipca 2024, 20:55

  Bezsensowna wymiana. Napastnik który notorycznie przewraca się o własne nogi, za napastnika, który notorycznie sobie kontuzjuje swoje nogi. A loser's market.