Strata cennych punktów na Via del Mare: Lecce – Roma 1-1

Podziałem punktów kończy się 22 kolejka Serie A dla Giallorossich. Podopieczni Mourinho tylko zremisowali z Lecce 1-1. Strzelcem jedynej bramki dla Romy, z rzutu karnego, był niezawodny w tym sezonie Paulo Dybala.

Od samego początku mecz był otwarty. Giallorossi ruszyli do przodu już w pierwszych sekundach spotkania i jeszcze przed pierwszą minutą wywalczyli trzy rzuty rożne. Gospodarze jednak dobrze się bronili i ostatecznie jako pierwsi zdobyli gola po stałym fragmencie gry.

Po uderzeniu Federico Baschirotto, piłka znalazła się w siatce już w 6′ minucie gry. Powtórki jednak pokazały, że piłka trafiła w głowę Rogera Ibañeza i bramkę ostatecznie przypisano Brazylijczykowi. Roma wzięła się do odrobienia strat za sprawą Stephana El Shaarawy’ego, który  zmusił do obrony świetnie dysponowanego dzisiaj Wladimiro Falcone.

Giallorossi w końcu wyrównali po rzucie karnym, pewnie wykorzystanym przez Paulo Dybalę. Jeszcze przed przerwą swojej szansy szukał Tammy Abraham, ale wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron piłkarze Romy byli bliscy objęcia prowadzenia, ale okazji nie wykorzystali najpierw ponownie Abraham, a następnie Lorenzo Pellegrini. Kapitan z pewnością nie zaliczy tego spotkania do udanych.

Wiadomością dnia jest powrót do gry Giniego Wijnalduma. Holenderski pomocnik pojawił się na boisku w 83′ minucie zmieniając Nemancję Matica.

• SilesiaRoma82
    11 lutego 2023, 23:25

Pellegrini to jest dramat!!! Myślę, że bez niego w składzie, mogliśmy wyciągnąć. Ogólnie mecz brutalny, aż cud,że bez czerwa. Nie jest źle. Tylko Juve I Inter tu coś ugrali. Inter po golu w 96 minucie. Jadymy dalij. Terminarz mamy bardziej sprzyjający.

• Canis
    11 lutego 2023, 23:54

Mecz, który drużyna klasowa, bez trudu by wygrała. Niestety brak nam klasy, brak jakości i determinacji. Trochę mało charakteru w tej naszej Romie. Niestety żeby marzyć o czwórce, to takie mecze trzeba wygrywać. Na końcu nam pewnie braknie tych paru ziarek.

• Totnik
    12 lutego 2023, 07:12

Jak oni sezon temu nie spadli z ligi bez tego Dybali :) ciekawe czy doczlapiemy do tej LM bo tak gubiąc punkty nawet bez Juve może być ciężko

• Felek
    12 lutego 2023, 07:27

Tutaj ewidentnie mecz zawalony przez Żoze, za późne zmiany, Pellegrini do odstrzału w lecie jak się nie ogarnie -.-

• Canis
      12 lutego 2023, 15:33

Od dwóch lat się nie może ogarnąć, to i się pewnie nie ogarnie.

• Abraham
    12 lutego 2023, 08:19

Momenty były ale to tylko momenty. Na temat Pellegriniego zostało już tyle napisane, że okreslę go jedynie jako nieobecnego. Środek nie gra, skrzydła widać w statystykach, napastnicy :) Dybała, obrona w tym wszystkim wydaje mi się najbardziej poukładana. Zastanawiam się na Murinio. Nie chcę oceniać jego warsztatu bo i kim ja jestem ale jako kibic co widzę ? Nie idzie jeden mecz, drugi, piąty, dziesiąty a on swoje. Myślę, że gdyby sprzedać w cholerę wszystkich zawodników, całą drużynę (popakowac po trzech w pęczki i wystawić na Porta Portese :) tak po ludzku w promocji ) oprócz Dybali, kupić mu 13 zawodników (za ten hajc) takich co to umieją grać i Murinio by wystarczyło. On i tak więcej nie potrzebuje. Drużyna gra piach a na ławce siedzi paru fajnych lub być może fajnych chłopaków, którzy grają ogony. Co Solbakena może pokazać grając 5 minut a Camara a po co był kupiony Diego Llorente, gdzie Bove. Przecież Romy nie da się oglądać w tym sezonie. Że punkty, że miejsce ok, fajnie ale piłka nożna to coś więcej. To finezja, to akce, to strzały na bramkę, to parady bramkarzy to w końcu 90 minut ciśnienia. A co mamy !? Jedynie ciśnienie ale z nerwów na padakę jaką widzimy.

• RomanoItaliano
    12 lutego 2023, 09:04

Jak zwykle zaczynamy sprzedawać pół składu i myśleć czy będziemy w TOP 4. Oprócz Napoli wszyscy grają padake, naszykujcie się o drżenie o Top 4 do końca, bo jeszcze nie raz stracimy punkty. Po przerwie zimowej jesteśmy druga najlepiej punktująca drużyna, wczoraj mieliśmy swoje szanse i powinnismy wygrać. Za Pelle nie ma kto grać, jak wróci Wajnaldum i Spinazzola to jestem pewien ze Pelle będzie siedział na ławce, bo przesunięty zostanie Szary. Młodzi już pokazali w Pucharach jak można na nich liczyć. Zreszta ten teren to ciężki teren i jeszcze nie jedni stracą tutaj punkty.

12 lutego 2023, 16:09

Zgadza się. Jozek gra zawodnikami których widzi na treningach. Codziennie!!!! Jeśli ktoś siedzi na lawie to na bank jest bez formy. Milan wczoraj ledwo ledwo. Z taką gra będą mieć ciężko, a pojutrze mecz z Totemhamem w którym będzie bieganie.

• Il capitano 10
    12 lutego 2023, 09:46

Tych punktów nam braknie żeby być w LM.
    Chyba nigdy nie zrozumiem Mourinho jeśli chodzi o zmiany ale znając życie gdy dziennikarz się zapyta czemu tak to powie ze Camara czy tam ktoś inny nie rozumie ustawienie 3-5-2. Jak mają rezerwowi się pokazać skoro graja po max 10 min, wszedł wczoraj Belotti i w sumie pół piłki nie dostał jedynie co powinien zrobić to cofnąć się wziąć piłkę opierd.olic 7 i strzelić.

12 lutego 2023, 10:38

Czemu akurat tych punktów a nie innych? Wszyscy gubią punkty i gubić będą.

12 lutego 2023, 16:19

Chopie, pomogę Ci zrozumieć. Gramy a LM w trudnym sezonie. Nie mamy jakości na ławce rozumiesz????? Jozek już raz pokazał jaką potężną siła rezerwową dysponujemy na meczu wyjazdowym z Bodo. Pamiętasz?? Jeszcze raz Ci powtórzę. Gramy o LM i z tymi zawodnikami którzy się kopią pp czołach punktujemy!!!! W takim czy innym stylu. Na Lecce o punkty trudno a my byliśmy blisko. Mam nadzieję, że oprócz Ciebie czytają to inni znawcy warsztatu Jozka. Nikt nie będzie pamiętał, jakie zmiany robił Jozek w meczu z Lecce, jak na koniec sezonu będzie Top 4. Pomogłem Ci zrozumieć??

• samber
      12 lutego 2023, 17:27

Z Bodo to nie tylko drugi garnitur "błyszczał". U siebie mieliśmy 2-2. W play off wyjazd też zmoczyliśmy. Ja bym tu 6-1 nie zwalał tylko na rezerwy, bo myśmy się z nimi nacierpieli bez względu na skład, aż do pogromu na Olimpico kiedy mieliśmy nóż na gardle.

• veniom
    12 lutego 2023, 10:19

Pellegrini do sprzedania! 50 mln i droga wolna! Niech robią czystki! Udało pozbyć Zaniolo i teraz zrób Pellegrini! Abraham 50/50. Powinno kupić Lookman i Pasalic z Atalanta, Kante z Chelsea ( tylko pomarzyć i skończy mu umowy ) , Hojbjerg z Totki.

• veniom
      12 lutego 2023, 10:21

Kimmich z Bayern ( wiem ze nie wydostanie go i tak nie chce u nas w klubie ) . Są szybcy niż Pellegrini żółw!

• veniom
    12 lutego 2023, 10:22

10 minut wpuści z rezerwy. Na ogólnie to winy Mourinho

• Jacek
    12 lutego 2023, 12:17

Pellegrini to jest mocno przereklamowany produkt. Brakuje jakości na bokach. Taki Perotti czy Spinazzola w gazie by się przydali.

• veniom
      12 lutego 2023, 13:15

Spinazzola na pewno odzyskuje formy. Celik tez. Skrzydłowy narazie mamy 4 i konkurencji. A Pellegrini matko Boże nie zasłużył 11! Najgorszy zawodnik przy Zaniolo!!!

• samber
    12 lutego 2023, 15:39

Czy nie można rozegrać meczu bez Abrahama? Brakuje zmienników? To może zagrać z jednym Dybalą na szpicy? Może przesunąć Szarego dając mu więcej odpowiedzialności za grę (widać że jest na gazie). Nie wiem, tak tylko gdybam, ale poza Dybalą nie mamy jakości z przodu to może coś w tej układance trzeba zmienić. Mou uczepił się Anglika i chyba od niego ustala skład. W sumie pozostali napastnicy są jeszcze słabsi, ale co daje Abraham? Jakąś jedną dwie piłki na dwa mecze. Mało.
    A co do Pellegriniego, to już nie będę kopał leżącego. Wszystko jasne.

12 lutego 2023, 17:04

SilesiaRoma82 chłopie sezon jest długi i czas pokaże czy będzie 4 miejsce.
      Chłopie zobaczymy ile punktów ugramy z czołówka.

13 lutego 2023, 03:15

Nie wygrywa sie pucharu, lub w naszym przypadku Lm punktując z top. Wazne, ze nie przegrywamy z kelnerami. Lazio gra kakao, Milan podobnie,Atalanta różnie. Milan mecz z Totemham arcytrudny dla nich. Po LM maja Monzę, która na 8 szpili przegrała 1;) w CI;) Lazio gra z Cluj. Myślisz że tam też mają kozak bandę na Ławce?? Gramy następny mecz u siebie z Latarnią ligi. Myślisz, że będzie spacer??? Liga długa, ważne by nie przegrywali z kelnerami i będzie ok