SOS prawa flanka: Celik nie przekonuje, Zalewski z problemami

Były gracz Lille zniknął kompletnie, od miesiąca, z radarów. Przy kontuzji Karsdorpa jedyną alternatywą jest Zalewski, ale ostatnie jego występy nie napawają optymizmem.

fot. © asroma.com

Prawa flanka Romy jest bez skrzydeł. Kontuzja Karsdorpa stwarza niemałe problemy Mourinho. Holender wrócił po wyrwie między nim a trenerem po meczu z Sassulo.

Wrócił, odzyskał miejsce w pierwszym składzie, ale wczorajsza operacja łąkotki prawdopodobnie zamyka mu przedwcześnie sezon. Special One musi teraz stanąć naprzeciwko prawdziwej sytuacji awaryjnej na tej stronie. Celik, najdroższy zakup „małego mercato”, rozczarowuje pod każdym względem. Jest rozkojarzony w fazie defensywnej gry i nie robi kompletnie nic w ofensywie. Turek w tym sezonie zaliczył zero asyst i strzelił jednego gola, ale do nie tej bramki co trzeba, przeciwko Cremonese. Od błędu w Coppa Italia grywał ogony. Ostatni występ pochodzi z 19 lutego, z Veroną, gdzie były gracz Lille wszedł na boisko w 70 minucie. Od miesiąca zniknął kompletnie z radarów.

Jedyną alternatywą pozostaje Zalewski. Mou bronił go na konferencji prasowej: „Moi gracze potrzebują wsparcia, popełniają błędy, gdyś posiadają ograniczenia. Zalewski nie grał dobrze, ale biedak gra wszędzie”. Nicola jest ofensywnym graczem i zniekształcił swoją naturalną pozycję, by pomóc. W Primaverze grał na lewym ofensywnym skrzydle, w pierwszym zespole ma zadania głównie defensywne. Teraz prawa strona będzie jego, ale kibice nie są zadowoleni z jego występów.

W derbach Zaccagni miał łatwe życie i zdobył zwycięskiego gola. Występy gracza z numerem 59 są nie do porównania z tymi z poprzedniego sezonu. To spadek formy spowodowany również różnymi problemami fizycznymi. Dlatego podwyżka wynagrodzenia została zamrożona. Klub chciał zaproponować odnowienie umowy do 2027 roku, ze znaczącą podwyżką zarobków, ale teraz wszystko zostało wstrzymane. Trener powierzy się mu w finałowej fazie sezonu z uwagi na brak alternatyw. Polak musi poszukać powrotu do poziomu z poprzedniego sezonu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Taddei
  22 marca 2023, 13:11

  Jest ktoś z Primavery który się wyróżnia na tej pozycji? Szkoda Zalewskiego że musi latać pozycje na której nie daje rady. Dziwne że Celik zniknął na dobre, chyba aż tak czerstwy to on nie jest

 • Totnik
  22 marca 2023, 14:52

  Skończy jak Bernardeschi, wielki talent wciskany na różne nie swoje pozycje i wkoncu grał cienko na każdej :)

 • RomanoItaliano
  22 marca 2023, 17:20

  W sumie to jaki jest problem z Zalewskim? Ostatnio przeciez grał dobrze. W derbach tez, owszem popełnił błąd ale to tak jak pisanie artykułu ze Ibanez nam przegrywa derby.

  I przeciez dość dobrze sobie radził w derbach, nawet komentatorzy go chwalili.

 • Il capitano 10
  22 marca 2023, 17:26

  Romanoitaliano nie przypominam sobie żeby ostatnio gral dobrze, zresztą nie wiem co masz na myśli w graniu dobrze.

  • RomanoItaliano
   22 marca 2023, 17:29

   Ogólnie to ostatnio nie można NIKOGO wyróżnić, ale Zalewski na pewno nie był najgorszym zawodnikiem. Przez niego idzie spora czesc akcji – naszych ofensywnych czy rywali wiec wiadomo ze może optycznie wypadać gorzej niż ktoś inny ale na pewno nie jest mega pod formą.

 • Romulus
  22 marca 2023, 18:58

  Zalewski bardzo ryzykuje pójściem drogą Florka, tylko znacznie szybciej, bo Florenzi przed kontuzją zagrał jednak kilka dobrych sezonów mimo rzucania po pozycjach