Solbakken: Idę do wielkiego klubu

Ola Solbakken pożegnał się oficjalnie z Bodo, po niedzielnym meczu ze Stromsgodset. Norweg zdradził, że idzie grać za granicę, do topowego klubu, którego nazwy nie podał. Dziennikarze są pewni, że chodzi o Romę.

fot. © glimt.no

„Żegnaj Bodo, idę do topowego klubu”, tak Ola Solbakken ogłosił swoje pożegnanie z norweską ekipą po swoim ostatnim ligowym spotkaniu. W zeszłą niedzielę  24-letni skrzydłowy pojawił się na murawie przy okazji wyjazdowej wygranej swojego zespołu ze Stromsgodset, kończąc rozgrywki ligowe na drugim miejscu. 

Po zakończeniu meczu gracz pożegnał się z trenerem i kolegami z zespołu. Na pytania dziennikarzy odpowiedział: „Będę niezwykle wdzięczny Bodo za spędzone wspólnie lata, staliśmy sie małą rodziną i osiągnęliśmy wielkie cele. Jestem przekonany, że ci chłopcy rozwiną się jeszcze bardziej w najbliższych sezonach. Teraz rozpoczyna się dla mnie nowy rozdział, nowa przygoda. Pójdę grać do wielkiej ligi, do topowego klubu. Miło będzie rozpocząć nową przygodę w zagranicznej lidze, być może pewnego dnia spotkam ponownie Bodo, ale jako rywal”. 

Solbakken przeniesie się do Romy na zasadzie wolnego transferu. Porozumienie zostało osiągnięte w poprzednich miesiącach. Norweg zarobi 1 mln euro netto plus bonusy i podpisze umowę do 2027 roku.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Cave Wolf
  16 listopada 2022, 15:34

  Zastanawiam się po co my go będziemy sprawadzać w jego miejsce można kogoś lepszego sprowadzić a później będziemy mieli problem z nim żeby się go pozbyć tak jak było w letnim okienku mieliśmy za dużo napastników i nie mogliśmy zarejestrować Belottiego musiał nas Afena ratować i istnieje ryzyko że teraz może być podobnie

 • riss
  16 listopada 2022, 17:33

  Takiego łatwo się pozbyć, bo raz masz go za darmo, dwa kontraktu nie będzie miał z kosmosu jak np taki Cristante czy Sharawy, nie będzie obciążony wysoką kwotą transferu a co za tym idzie nie będzie na nim presja, jak w przypadku Schicka, Abrahama czy nawet Eldora. Gość o dziwo ładnie grał przeciwko Romie i być może podobnie jak Kvarachelia może konkretnie odpalić. To jest taki transfer niskiego ryzyka bo za free, a nawet kontakt za 1 mln euro na trzy lata to nie jest dużo. W dużo głupszy sposób kupowaliśmy no takie ogórki jak Bianda …

 • majkel
  16 listopada 2022, 17:39

  Skoro przyznał, że wybiera się do topowego klubu, zdementował tym samym transfer do Romy.

  • Quattro
   16 listopada 2022, 19:39

   Ekzakli.
   PS: Co zrobiłeś z fanpage na fb?

  • majkel
   16 listopada 2022, 20:37

   Tydzień temu fb usunął nam stronę. Zupełnie bez powodu, podawania przyczyny. Próbuję ją odzyskać, ale szanse bardzo małe. Podobny los spotkał kiedyś fcinter.pl

  • Junkhead
   17 listopada 2022, 13:43

   Widocznie musiałeś czymś podpaść u pana Cukierberga. :)

  • majkel
   17 listopada 2022, 14:35

   Daj spokój. 6 lat prowadzenia strony (ogólnie strona istniała 11…) od tak poszło sobie do kosza i nawet nie wiem dlaczego.