Shomurodov i Bove w kierunku pożegnania

Powoli zaczynamy wchodzić w serce styczniowego rynku. Jak już wiadomo, w planach Mourinho nie ma napastnika Shomurodova, najprawdopodobniej nie znajdzie sie w nich rowniez miejsca dla Eduardo Bove. Obydwaj Ci pilkarze powinni opuscic stolice w styczniu aby poszukac wiekszej ilosci minut

fot. © asroma.com

Zarówno napastnik, jak i pomocnik znajdują bardzo mało miejsca w obecnym sezonie w składzie Giallorossich. W drugiej połowie sezonu po powrotach kontuzjowanych oraz przy ewentualnych wzmocnieniach ich sytuacja może ulec jedynie pogorszeniu. Roma z chęcią wysłucha ofert zarówno za Eldora Schomurodova, jak i Eduardo Bove. Gracze najprawdopodobniej zostaną w Serie A.

Napastnikiem najpoważniej zainteresowana ma być Sampdoria. Tym samym Eldor mógłby wrócić do Genui, gdzie występował już w barwach Genui, zanim zdecydował się na transfer do Wiecznego Miasta. Sam gracz jest zdeterminowany, aby opuścić Trigorie już w styczniu. Giallorossi chcieliby go sprzedać tylko outright, ale operacja mogłaby się zamknąć także na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu. Możliwość ta zostanie oceniona na etapie negocjacji. Warto zwrócić uwagę, że obydwa kluby negocjują rzekomo transfer Bereszyńskiego w druga stronę. W takiej sytuacji łatwo sobie wyobrazić, że obydwie transakcje mogłyby zostać ze sobą połączone. Alternatywnymi scenariuszami dla Uzbeka mogą być Monza, Torino i Cremonese.

Pomocnik również wzbudza dosyć spore zainteresowanie na rynku, jeżeli wierzyć informacjom podawanym przez włoskie dzienniki. Pierwsze w kolejce wydaje się być w tym przypadku Sassuolo, które tradycyjnie interesuje się młodymi wychowankami Giallorossich. Zainteresowanie ze strony Neroverdich jest na tyle powazne, że nie wykluczone, iż Tiago Pinto otrzyma nawet ofertę jego kupna. W tym przypadku nie należy oczywiście zapominać o zainteresowaniu Romy Fratessim i możliwości powiązania obydwu transakcji. Jednak Sassuolo musi się liczyć z konkurencją ze strony takich klubów jak Salernitana, Cremonese i Lecce. W tym gronie należy zwrócić szczególną uwagę na Salernitane, która już wystosowała ofertę wypożyczenia.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • riss
  24 listopada 2022, 17:56

  Idealnie Bove za Fratessiego, 30% karty jest nasze + Eduardo, więc dopłata mogłaby się zamknąć w granicach 10-12 mln.

  • mold
   24 listopada 2022, 20:23

   Bove będzie kozakiem

  • riss
   25 listopada 2022, 18:05

   Mnie gość nie przekonuje, a kozakiem jest Fratessi, trzeba go brać bo zainteresowanie nim coraz większe.

 • Batigol
  24 listopada 2022, 20:46

  Mold też tak czuje

 • Romulus
  25 listopada 2022, 12:59

  Ta, sprzedajmy Bove do Sassuolo, a za 2-3 lata męczmy się z odkupem, tak jak teraz z Frattesim. Tylko wypożyczenie lub transfer z prawem odkupu (jak było z Pellegrinim), inny deal byłby głupotą, zwłaszcza z Sassuolo