Sassuolo gotowe do negocjacji w styczniu

Frattesi widzi swoją przyszłość w Giallorossich. Pomocnik pozostający na celowniku Romy chce tylko jednego zespołu, a jego rodzina naciska na powrót do domu. Gracz czeka na rozwiązanie, czując, że transakcja może zostać zrealizowana już w styczniu, choć Sassuolo pozostaje drogim sklepem.

fot. © sassuolocalcio.it

Davide Frattesi ponownie jest jednym z najgorętszych nazwisk mercato Romy. Niespodzianką jest jednak to, że Sassuolo byłoby gotowe rozważyć odejście nie tylko latem, ale i w styczniu. Roma, wciąż zmagająca się z kontuzjami i powrotem do zdrowia Georginio Wijnalduma, szuka wzmocnień w środku pola, a pomocnik Neroverdi jest wyraźnym żądaniem José Mourinho.

Jak to już bywało w przeszłości, od Pellegriniego po samego Frattesiego, Sassuolo jest chętne na największe talenty Romy i poprosiło o Edoardo Bove. Pomocnik jest bardzo ceniony przez Mourinho, który chętnie wysłałby go do innego klubu, aby ten zebrał kluczowe doświadczenie. W każdym razie Roma jest skłonna sprzedać Bove tylko zachowując prawo odkupu. Wycena Sassuolo za Frattesiego wynosi około 35 milionów, ale Roma nadal domaga się 30 procent od przyszłej sprzedaży, która ma być zdyskontowana od ostatecznej wyceny zawodnika. Wartość Bove mogłaby pomóc dodatkowo zbić wycenę Sassuolo.

Bove mógłby być częściowym quid pro quo za kartę Frattesiego, jednak Romie potrzebne są dodatkowe pieniądze, które klub mógłby znaleźć ze sprzedaży kilku zbędnych zawodników pierwszej drużyny. Największym podejrzanym jest Shomurodov, który wraz z przyjściem Solbakkena ryzykuje zamknięcie, zajmując ostatnie miejsce w hierarchii ataku. Zainteresowane są Torino i Sampdoria, Spezia i Cremonese. Roma żąda dziesięciu milionów w gotówce, po tym, jak latem 2021 roku zapłaciła mu 17 milionów. Póki co jednak ciężko sobie wyobrazić, że którykolwiek z tych klubów zagwarantuje taką kwotę już w styczniu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Omen
    21 grudnia 2022, 13:21

    Jeżeli Wijnaldum i Frattesi (o ile do nas dołączy) nie odmienią naszego środka pola to nie ma już dla nas nadziei. Musimy zacząć dominować w tej części boiska, bo obecnie jesteśmy skazani w ataku na koślawą grę skrzydłami oraz stałe fragmenty. Za mało aby móc myśleć o pierwszej 4-ce na koniec sezonu.

  • riss
    21 grudnia 2022, 15:12

    Frattesi to mus na styczeń, jeśli myślimy jeszcze o TOP 4, jeśli nie przyjdzie nawet kosztem Bove i Eldora to sezon uważam za zakończony.