Roma zdecydowała się na przedłużenie współpracy z Calvarese

Były arbiter nawiązał współpracę z Romą w połowie ubiegłego sezonu po licznych błędach jakie pojawiały się w sezonie na niekorzyść Giallorossich. Według Il Tempo, kontrakt zostanie przedłużony o kolejny sezon na wniosek samego Special One.

fot. © legaseriea.it

Po tym jak przybył w styczniu, były arbiter Serie A, Gianpaolo Calvarese, będzie kontynuował swoją rolę w tym sezonie jako konsultant Romy ds. sędziowskich.

46-latek nawiązał współpracę z klubem w połowie zeszłego sezonu, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak zakończył swoją dziesięcioletnią przygodę pełnienia funkcji sędziego w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

Roma zatrudniła Calvarese, aby zapewnić interpretację i analizę decyzji sędziów w czasie rzeczywistym dla sztabu Mourinho po tym, jak klub był prześladowany różnymi błędami głównych abritrów i VAR w zeszłym sezonie.

Według Il Tempo, trener Giallorossich, Jose Mourinho, był do tego stopnia zadowolony z pracy Calvarese, że poprosił klub o odnowienie jego kontraktu na nadchodzący sezon 2022/23.

W efekcie strony spotkają się w najbliższych dniach w celu sformalizowania umowy. Stołeczny klub początkowo zamierzał zagwarantować byłemu sędziemu trzyletni kontrakt, ale jest bardziej prawdopodobne, że sytuacja będzie omawiana sezon po sezonie.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.