Roma wznawia negocjacje z Sassuolo ws Frattesiego

Według Il Romanista, Roma porzuciła pomysł z Frattesim. Według La Repubblica, przeciwnie - wróciła do negocjacji z Sassuolo. Jedno jest pewne, gdy wydawało się, że telenowela z pomocnikiem Neroverdich dobiega końca, dziennikarze "kręcą" kolejne odcinki.

fot. © sassuolocalcio.it

Roma wciąż pracuje, aby znaleźć porozumienie z Sassuolo w sprawie pomocnika Davide Frattesiego, jednego z priorytetów rzymskiego klubu w letnim oknie transferowym.

Pomimo dwutygodniowego przestoju w negocjacjach, La Repubblica informuje, że Roma wznowiła rozmowy z Sassuolo. Oba kluby mają pracować nad znalezieniem najlepszego rozwiązania i zmniejszeniem różnicy jaka występuje pomiędzy oczekiwaniami Neroverdich, a ofertą przedstawioną przez Tiago Pinto.

Rzymianie nie zamierzają na próżno czekać na odpowiedź Sassuolo, ale też nie rezygnują z transferu, zanim dokładnie nie ocenią sytuacj.

Z drugiej strony Frattesi wciąż naciska na ruch i nalega, aby w nadchodzących tygodniach zostać graczem Romy.

Doniesienia La Repubblica są w opozycji do tego co serwuje dziś Il Romanista o czym pisaliśmy tutaj. Z kolei według Andrei Mari z Radio Centro Suono Sport, Giallorossi zanim przystąpią do ponownych negocjacji z Sassuolo, najpierw musieliby spieniężyć kartę Veretout.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • riss
  21 lipca 2022, 16:16

  Na dzisiaj na już Wijnaldum bo to gracz najwyższego formatu, który we Włoszech może sporo namieszać, wszyscy pamiętamy jak jeszcze niedawno wymiatał w Liverpoolu. Fratessi ciekawa opcja na lata, tylko cena 25-30 mln to przesada, góra 12-15 mln z naszej strony. Nie ma co przepłacać tym bardziej że to duża niewiadoma, nie wiadomo ile ma potencjału i na ile się rozwinie jego talent.

  • Canis
   21 lipca 2022, 17:07

   Zgadzam się. Jeśli Wijnaldum to prawda, to ruchu w kierunku Frattesiego nie rozumiem. Nie ten poziom po prostu.

 • Rymeryk
  21 lipca 2022, 17:36

  Jeden doświadczony u schyłki kariery, drugi młody, perspektywiczny, czyniący stałe postępy. To dobra mieszanka. Jakby obaj przyśli dla mnie byłoby optymalnie. Wtedy odejść powinien ktos z pary Veretout / Cristante.
  Natomiast jeśli do pomocy doszliby tylko Matić i Wijnaldum to byłoby nieco niepokojące pod względem ich zaawansowanego piłkarsko wieku.

  • Romulus
   21 lipca 2022, 18:09

   Dokładnie, najlepszym rozwiązaniem byłoby sprzedanie któregoś z wymienionej dwójki, powrót utalentowanego wychowanka i sprowadzanie Wijnalduma na wypożyczenie z opcją, a nie przymusem wykupu. Może brzmi zbyt dobrze, ale na pewno jest możliwe

 • scythese
  21 lipca 2022, 19:34

  Zdecydowanie Wijnaldum. Z Frattesim możemy spróbować za rok :)