Wszystkie możliwe scenariusze, by Roma awansowała do Champions League

Roma wciąż ma matematyczne szanse na udział w najbliższej edycji Champions League, co jest gorącym tematem w środowisku sympatyków klubu nie tylko w Rzymie, ale i na naszym portalu.

fot. © fcbayern.com

Po triumfie Atalanty w finale Ligi Europy nad Bayerem, wzrosły szanse Romy na uzyskanie awansu do Ligi Mistrzów z szóstej pozycji, jak pisze Massimo Perrone w „Il Corriere della Sera”. W najlepszym scenariuszu „giallorossi” mogliby awansować nawet przed rozegraniem swojego meczu, w średnim scenariuszu musieliby czekać do 2 czerwca, a w najgorszym nadal rywalizowaliby w Lidze Europy. Kibice Romy zastanawiają się, które drogi mogą wprowadzić ich zespół do Ligi Mistrzów. Rzymianie mają pewne szóste miejsce, ale aby zagrać w najważniejszych rozgrywkach europejskich:

Warunek konieczny: Atalanta musi zakończyć sezon na piątej pozycji.

Klasyfikacja przedstawia się następująco: Bologna i Juventus na trzecim miejscu z 68 punktami, Atalanta na piątym z 66 punktami.

Roma znajdzie się w Lidze Mistrzów jeśli w niedzielę nastąpi jeden ze scenariuszy:

1) Bologna i Juventus wygrają, a Atalanta nie pokona Torino;

2) Bologna zremisuje, Juventus wygra, Atalanta przegra;

Jeśli Bologna lub Juve przegrają, Atalanta nie może wygrać żadnego z dwóch spotkań.

Jeśli Bologna i Juventus zremisują, a Atalanta nie wygra z Torino, roztrzygnięcie zostanie odłożone do 2 czerwca (zaległy mecz Atalanty), ze względu na brak rozstrzygnięcia w bezpośrednich spotkaniach. W dwóch ostatnich przypadkach: jeśli Bologna i Juventus przegrają, a Atalanta pokona Torino, to Bergamo zajmie trzecie miejsce.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • ryniek
  24 maja 2024, 11:15

  Trzeba wierzyć, ale wątpię aby Atalanta w takim gazie straciła punkty. Nasze szanse na awans to jakiś 1%. Nie ma możliwości aby Gasp teraz odpuścił wystawiając jakiś rezerwowy skład wiedząc, że jeszcze w lidze może zająć podium.

  • Totnik
   24 maja 2024, 11:22

   No niestety na to wygląda. Przynajmniej walczymy o LM do ostatniej kolejki a nawet o jedną więcej 😭

  • hako
   24 maja 2024, 11:52

   bardziej to inne drużyny walczą za Romę. W niedziele wszyscy będziemy oglądać Torino

  • lilninja
   24 maja 2024, 12:56

   1% to stanowczo za mało. Myślę że spokojnie 20% szansy że zagramy w przyszłym sezonie w CL.

 • mold
  24 maja 2024, 11:31

  Dziękuję za wyjaśnienie.

 • matekson
  24 maja 2024, 14:36

  Jakaś pojebana sytuacja, że Serie A zgadza się na rozegranie ostatniej kolejki kilka dni wcześniej gdy, ten mecz może mobilizować Torino do lepszej gry które teoretycznie miało szansę na puchary… I pośrednio wpływa na również na nasz mecz.
  Teraz to Fiorentina ma w dupie mecz z Atalanta.

 • Youngpusseydon
  24 maja 2024, 17:22

  To w końcu która wersja jest prawdziwa? Bo wg. UEFY to i tak już po stokach bo wejdzie Benfica z racji rebalansu zwycięzcy LE.

  • Malinek
   24 maja 2024, 18:56

   Tak, ale to działa tylko jeśli Atalanta zajmie miejsce 1-4. W przypadku gdy będą na 5 lokacie, Liga Mistrzów przechodzi na nas. Jest tak dlatego że 5 miejsce dające LM jest czymś dodatkowym i działa na innych zasadach niż miejsca 1-4. Na stronie Uefy jest pokazany "rebalancing" ze ścieżki ligowej, a 5 slot jest na podstawie rankingu Uefa. Przynajmniej ja to tak rozumiem i zresztą wiele źródeł już to potwierdziło.

 • delvecchio
  24 maja 2024, 21:09

  Do wszystkich którzy liczyli tak zawzięcie na Muchomora: teraz dobrze liczcie warianty XD

 • samber
  24 maja 2024, 21:42

  Za dużo tu zależy od Jufków, a Atalanta pewnie z Fiorentiną zagrają wakacyjnie na remis. Jak nie rozjadą Torino to się bardzo zdziwię.